Pralkosuszarka – czy to się opłaca?

0
74
Jak wybrać i dlaczego kupić pralkosuszarkę?
Dlaczego warto kupić pralkosuszarkę?

Pralka, która zapewnia również całkowite wysuszenie odzieży, to przydatny sprzęt. Przede wszystkim unikniesz czasochłonnego wieszania ubrań i zaoszczędzisz miejsce, które normalnie zajmowałaby schnąca garderoba. Pralkosuszarka doskonale spełni się także u osób, które mają dużą rodzinę i żyją w pośpiechu. Sprawdź, czy to urządzenie się opłaca.

Pralkosuszarka – jak to działa

Ten rodzaj urządzenia piorącego jest wyposażony w specjalną technologię, dzięki której działaniu ten sam bęben, w którym pierze się pranie, służy do jego wysuszenia. Oznacza to – z jednej strony, że nie możesz wstawić od razu drugiej porcji bielizny do odświeżenia, a z drugiej, że gdy urządzenie zakończy cykl, wyciągniesz z niego całkiem suche ubrania. Nie będziesz musieć martwić się pozostawieniem w pralce mokrego prania i koniecznością natychmiastowego powieszenia go. Co więcej nieeleganckie suszarki zajmujące miejsce i przestrzeń również nie będą już potrzebne.

Innym sposobem na wysuszenie ubrań w sposób szybki i mechaniczny jest też zaopatrzenie się w osobne urządzenie – suszarkę. Takie rozwiązanie jednak jest drogie i zajmuje dużo miejsca. Osobna pralka i suszarka wymagają też przeniesienia mokrych ubrań ręcznie.

Piorąc i susząc - oszczędzasz czas.
Pralkosuszarka pomoże Ci oszczędzić dużo czasu.

Zalety pralkosuszarek

Niektóre z nich już zostały powiedziane. Przede wszystkim:

  • oszczędzasz czas i miejsce,
  • w ciągu dnia możesz zrobić nawet kilka prań, które nie będą schły godzinami i zagracały przestrzeni,
  • wyciągasz z pralki ubrania gotowe do założenia,
  • nie sprawiasz, że powietrze wilgotnieje,
  • nie musisz martwić się, że pozostawione w bębnie i zamkniętej pralce pranie zgnije,
  • nie tracisz czasu i energii na rozwieszanie prania,
  • nie przepłacasz – takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż kupowanie dwóch osobnych urządzeń i może być tylko niewiele droższe niż sama pralka.
Chcesz oszczędzić czas? Wybierz pralkosuszarkę.
Pralkosuszarka to doskonały wybór jeżeli lubisz załatwiać rzeczy sprawnie i szybko.

Pralkosuszarki i ich wady

O ile taki sprzęt ma naprawdę wiele zalet, nie jest także pozbawiony wad. Do jednej z nich należy różnica w ładowności pomiędzy praniem a suszeniem. Większość modeli jest w stanie zmieścić więcej kilogramów garderoby przeznaczonej do wyprania niż do wysuszenia. Dlatego musisz o tym pamiętać ładując pralkosuszarkę.

Może być, że wybrany model jest w stanie wyprać nawet 10 kg ubrań, ale wysuszyć już 8.

Inną wadą suszarki mechanicznej jest fakt, że niektóre ciuchy nie powinny być tak suszone. Może to zniszczyć ich materiał. Jednak nie można już uznać, że generalnie wpływają źle na jakość ubrań, ponieważ coraz lepsza technologia pozwala osiągać świetne efekty nawet bez pogniecenia.

Pralkosuszarka może natomiast zużywać znaczne ilości prądu, dlatego wybieraj ąc ją zwróć szczególną uwagę na klasę energetyczną – może warto więcej zapłacić za model jednorazowo, ale liczyć na to, że zakup się szybko zwróci niż zafundować sobie wysokie koszty eksploatacyjne.

Sprawdź ranking 10 najlepszych pralkosuszarek:

https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-10-najlepszych-pralko-suszarek.bhtml

Artykuł przygotowany prze partnera serwisu

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!