Ramki też mogą być ciekawe

0
44

Ramki na zdjęcia powoli wracają do łask. Powodem tego są zarówno coraz ciekawsze wzory, jak i moda na udekorowanie otoczenia zdjęciami najbliższych czy wspomnieniami z wakacyjnych wojaży.

ramka na zdjęcia

Również uległam tej modzie. I to już dość dawno. Na ścianie zimowego ogrodu, przedłużeniem i dopełnieniem moich wyjazdów są zdjęcia z wakacji wrzucone w stosowne ramki.

Starałam się tak dobrać modele ramek, aby połączyły się w całość z klimatem przedstawionym na zdjęciu.

Kiedyś przywoziłam ramki z podróży. Po pierwsze jako swoistą pamiątkę, a po drugie aby później nie szukać po sklepach czegoś, co będzie  pasowało do mojej koncepcji.

Najbardziej odpowiadają mojej wizji wystroju ramki z drewna. Odkąd znalazłam w internecie firmę, która “dostarcza” mi wielu pomysłów w temacie oprawy zdjęć, zaprzestałam przywożenia ramek z podróży, a jednocześnie zmieniłam nieco koncepcję ich ekspozycji.

Od pewnego czasu moimi najbardziej ulubionymi ramkami są proste formy: dwustronna, do postawienia na komodzie ( u mnie stoi na biurku, przy którym pracuję ) i ramki na zdjęcia ze …sznurkami do wieszania bielizny.

Ruchomy obraz

Tak, to nie pomyłka. Projektant ramki zainspirował się sznurami na bieliznę zawieszonymi gdzieś hen u góry nad włoskimi uliczkami, pomiędzy dwoma budynkami.

Nie raz zdarzało nam się potknąć o wiekowe kamienie, gdy wędrując po włoskich uliczkach zadzieramy do góry głowę, podziwiając wiszące pranie, nieprawdaż? Coś w tym jest! Przyciąga wzrok! Tak samo jak ramka – każdemu kojarzy się z wakacjami, ciepłem, dobrymi wspomnieniami.

Sposób eksponowania jest niezwykle prosty – wywołane zdjęcia przypinamy miniaturowymi spinaczami ( pomniejszonymi spinaczami do bielizny) w dowolnej, artystycznej konfiguracji. Dodatkowo pomiędzy zdjęcia można wstawić element kojarzący się z daną podróżą.

Z wyjazdu do Indii może nim być zasuszony liść herbaty z planacji, a ze spotkania kulinarnego ze znanym kucharzem kartka z jego autografem. Oczywiście, pomysłów na stworzenie swojego oryginalnego obrazu może być o wiele więcej  powyższe przykłady są moimi, wprost z “pamiątkowej” ściany.

Innym rodzajem ramki jest stojak na zdjęcia. Wykonany w podobny sposób jak wisząca ramka, ale do postawienia w dowolnym miejscu.

Znakomicie prezentuje się w kuchni. Fotografie z letnich warsztatów kulinarnych umieszczone na rozwieszonych sznurkach, poprzetykane czerwonymi papryczkami peperoncino – to mój pomysł, ale Twój może być zupełnie inny.

Wdzięczny ekspozytor na zdjęcia w neutralnym, w skandynawskim stylu, którego urok tkwi w malutkich drewnianych spinaczach. Wyróżnia się prostą formą i drewnianym wykonaniem, dzięki czemu odnajdzie się w każdym wnętrzu.

ramka na zdjęcia

Dwustronny urok 

Dwustronna ramka na zdjęcia, z ulubionymi widokami lub fotografiami bliskich osób.W ramce o prostej formie,  zawartość fotografii prezentuje się jeszcze intensywniej.

I co jeszcze jest w niej fajnego? Jedna ramka, a dwa zdjęcia. W zależności od nastroju, w jakim zaczynasz dzień, odwracasz ramkę ze swoim ulubionym zdjęciem.

Ramka, która prezentuje się na poniższym zdjęciu, wykonana jest z drewna i metalu. Metalowy element może służyć zarówno jako element dekoracyjny, jak i praktyczna część, będąca podstawką umożliwiającą postawienie ramki w poziomie lub w pionie.

ramka na zdjęcia

Stwórz swój obraz

Pomysłów na Twój własny obraz zrobiony z fotografii może być naprawdę wiele.

Bo nie tylko mix zdjęć umieszczonych w bliskiej odległości od siebie, tworzących swoistą galerię, tworzą obraz, ale i poszczególne zdjęcia umieszczone w pojedynczych ramkach. Zawieszone na ścianie lub postawione na szafce, komodzie czy oknie. Pojedynczo lub po kilka sztuk obok siebie. Wybór należy do Ciebie.

Najlepiej najpierw wybierz ramki, pomyśl jakie i gdzie mogłyby znaleźć swoje miejsce, a potem dopasuj do nich wybrane fotografie. Wiem, ze to nieco na odwrót – ja tak właśnie robię.

Ale oczywiście możesz najpierw wybrać fotografie i do nich dopasować odpowiednie ramki. Wybór należy do Ciebie – to przecież Twój dom, Twoje wnętrze, Twój – wyjątkowy, bo stworzony z fotografii – obraz. Obraz – wspomnienie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem bloga.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!