Rodzinny wyjazd za pasem — czy wybrałaś już ubezpieczenie?

0
64
Jak wybrać ubezpieczenie dla całej rodziny?
Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia dla całej rodziny.

Rodzinne wakacje to wyjątkowy czas, na który czekamy przez cały rok. Na pewno włożyłaś mnóstwo serca w zaplanowanie podróży, wyszukanie odpowiedniego hotelu oraz ciekawych atrakcji dla dzieci. Nie zapomnij jednak o bezpieczeństwie Twoich najbliższych, które przecież jest zawsze na pierwszym miejscu — poszukaj optymalnego ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne: od czego zależy cena?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, wiele osób kieruje się głównie ceną. Oczywiście, domowy budżet jest ważny — pamiętaj jednak, żeby koniecznie porównać ze sobą oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Kluczowy w przypadku ubezpieczenia jest jego zakres. To właśnie on określa dokładnie, w jakich sytuacjach będziesz mogła liczyć na odszkodowanie, a w jakich będzie to niemożliwe.

Cena uzależniona jest od wielu czynników. Po pierwsze, od miejsca, w jakie Twoja rodzina się wybiera — w Europie zapłacicie mniej, poza nią składka na pewno będzie wyższa. Po drugie, liczy się czas wyjazdu, ponieważ składka naliczana jest za każdy dzień pobytu za granicą. Możliwe są także zniżki np. dla osób młodych, czy też zwyżki np. w przypadku planowanego uprawiania sportów.

Jedno jest pewne — oferta jest tak szeroka, że na pewno znajdziesz propozycję z wystarczającym zakresem, w przystępnej cenie. Pamiętaj, że polisę możesz kupić również online (sprawdź, gdzie kupić ubezpieczenie podróżne), a do Twojej dyspozycji są praktyczne internetowe porównywarki ubezpieczeń.

jak wybrać ubezpieczenie na wakacje
Zanim rzucisz się na najtańszą ofertę – precyzyjnie sprawdź jej warunki!

Co jest najważniejsze? Koszty leczenia!

Chociaż polista turystyczna zawierać może wiele istotnych elementów, na pewno podczas rodzinnego wyjazdu najważniejsze jest ubezpieczenie zapewniające pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, hospitalizacji czy transportu medycznego. Każda z nas wie, jak wyglądają wakacje z dziećmi — czasem wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Nietrudno też o złapanie infekcji czy zatrucie pokarmowe.

Zwróć uwagę na limit kosztów, które zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Uznaje się, że w krajach europejskich bezpieczne minimum to ok. 20 000 euro, poza Europą powinno to być już ok. 50 000 euro.

Możesz też skorzystać z opcji „bez limitu” — okaże się dobrym pomysłem, jeśli udajecie się do krajów z drogą opieką medyczną np. Norwegii czy Kanady.

Wakacje samochodem? Zadbaj o pakiet Assistance!

Jeżeli planujecie podróżować samochodem, sprawdź warunki swojego ubezpieczenia AC i pakietu Assistance.

W tańszych opcjach często nie ma możliwości korzystania ze wsparcia poza granicami kraju, warto więc rozważyć rozszerzenie zakresu ubezpieczenia. Umożliwi to np. skorzystanie z pomocy przy awarii samochodu, holowanie bądź skorzystanie z auta zastępczego.

Jak wybrać ubezpieczenie
Koniecznie sprawdź pełen zakres wybranego ubezpieczenia – zwłaszcza w przypadku wyjazdów w zimie!

W krajach europejskich nie musisz posiadać specjalnych dokumentów potwierdzających wykupienie ubezpieczenia OC. Jeżeli podróżujecie poza Unię, sprawdź, czy kraj docelowy nie wymaga tzw. Zielonej Karty.

Opcje dodatkowe, które warto rozważyć

Wybierając się na wakacje z pociechami, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.

Pozwoli ono uniknąć odpowiedzialności finansowej, jeśli Ty, Twój partner czy któreś z dzieci spowoduje szkodę osoby trzeciej — może być to np. uszkodzenie mienia, ale też nieszczęśliwy wypadek.

Możesz również wybrać NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także ubezpieczenie bagażu bądź opcję zabezpieczającą na wypadek odwołania lotu czy konieczności rezygnacji z podróży.

Artykuł przygotowany przez partnera bloga 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!