Wakacje offline – z dala od komunikacji i cywilizacji

0
40
Gdzie uciec na wakacje poza cywilizację?

Żyjemy w dobie internetu i coraz trudniej wyobrazić nam sobie dzień bez przeglądania mediów społecznościowych, wysyłania maili i scrollowania stron informacyjnych. A gdyby tak na jakiś czas odciąć się od wirtualnej rzeczywistości i zanurzyć wyłącznie w realnym świecie? Ten pomysł realizuje coraz więcej osób podczas urlopu. Zobacz, czym kuszą wakacje offline!

Badania pokazują, że Polacy spędzają w internecie średnio 2 godziny dziennie. Wpatrzeni w ekran smartfona zabijamy czas na przystankach, w autobusie czy w kolejce do lekarza. Co więcej, 80% z nas nie odcina się od sieci nawet w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

Bycie online daje bowiem poczucie bezpieczeństwa, bo w każdej chwili możemy skontaktować się ze znajomymi czy odnaleźć drogę za pomocą GPS. Na dłuższą metę nie jest ono jednak pozbawione wad.

Cyfrowy detoks. Dlaczego jest potrzebny?

Po dłuższym czasie nadmiernego korzystania z internetu zaczynamy odczuwać potrzebę odpoczynku od natłoku informacji, przeglądania portali społecznościowych czy sprawdzania skrzynki mailowej.

Stajemy się rozdrażnieni, dopadają nas zmęczenie i kłopoty z koncentracją, a relacje z rodziną i znajomymi ulegają pogorszeniu. Lekarstwem na ten stan mają być wakacje offline.

Polegają one na świadomym odłączeniu się od wirtualnego świata, rzuceniu w kąt telefonu, tabletu, laptopa i oddaniu się radości z bycia tu i teraz, w realnej rzeczywistości. To dobra okazja, by całkowicie się zrelaksować, poświęcając wolny czas sobie i najbliższym.

Wakacje offline – turystyczny trend

Moda na tego typu wyjazdy rozpoczęła się w 2013 r. i od tego momentu zyskuje na popularności. Na wakacje offline decydują się szczególnie osoby zestresowane, żyjące w ciągłym biegu. Za tym trendem podążyły nawet biura podróży, oferujące wakacje z dala od komunikacji i cywilizacji.

Taki wyjazd można jednak bez trudu zorganizować na własną rękę. Nie trzeba wcale jechać daleko. Chcąc przejść cyfrowy detoks, wystarczy wybrać się do malowniczo położonego w samym sercu natury hotelu Spa pod miastem.

Cyfrowy detoks na łonie natury

Zaszycie się w miejscu oddalonym od cywilizacji, a sąsiadującym z przyrodą szczególnie sprzyja odpoczynkowi od cyfrowego świata. Nie bez powodu w ostatnim czasie furorę robią leśne kąpiele.

Dotyk kory drzewa, zanurzenie dłoni w strumieniu, szum liści, zapach roślin – to wszystko zmniejsza stres, przywraca dobry nastrój i witalność. Stan relaksu dopełniają zabiegi w podmiejskim Spa: masaże, sesje w saunie, kąpiele w jacuzzi czy zabiegi pielęgnujące. Pozytywnie wpływają na zmęczony i zestresowany organizm oraz całkowicie niwelują potrzebę spędzania czasu w internecie.

Dokąd się wybrać na wakacje offline?

Wiele osób na wakacje offline wybiera Beskidy, Bieszczady lub wybrzeże Bałtyku. Jednak dla uzyskania pełniejszego efektu cyfrowego odtruwania warto wybrać na nocleg obiekt w mniej znanej, małej miejscowości, oddalonej od turystycznego zgiełku.

Dobrym miejscem będzie np. hotel w okolicy Poznania, położony w cieniu lasu, w urokliwej wiosce niedaleko Wrześni – Hotel Barczyzna. Tam czas upłynie na czerpaniu korzyści z bliskości natury oraz zabiegach wellness i spa. Wymarzony relaks w trybie offline gwarantowany!

Artykuł przygotowany przez partnera bloga 

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!