Własnoręcznie wykonane prezenty na święta

0
68
Własnoręcznie wykonane prezenty na Święta
Własnoręcznie wykonane prezenty na Święta

Własnoręcznie wykonane prezenty na święta stają się ostatnio coraz bardziej popularne i pokazują obdarowanej osobie, że darczyńca myślał o niej wykonując upominek.

Prezenty Święta
Octy, nalewki zapakowane w takie butelki
Prezenty Święta
Drugie życie słoików po chrzanie
Prezenty Święta
Ratafia – smakowe wspomnienie ciepłych dni

Oczywistą sprawą jest, że najłatwiej pójść do sklepu i kupić kolejną, niekoniecznie trafioną rzecz. Nie mówiąc o obciążeniach finansowych.

Nie da się ukryć, że własnoręcznie przygotowane prezenty bardzo absorbują, ale też sprawiają podwójną radość – tworzenia i sprawienia obdarowywanej osobie przyjemności.

Jak we wszystkim i tutaj nie mam jednej gotowej recepty na idealny prezent – ile osób, tyle pomysłów. Nie bez znaczenia są też zdolności plastyczne, wyobraźnia i cierpliwość. Ale najważniejsze są po prostu… dobre chęci.

Bowiem prawie “z niczego” można wytworzyć naprawdę fajny prezencik. Przed przygotowywaniem upominków koniecznie należy przeanalizować upodobania i hobby najbliższych, aby pojawił się w głowie pomysł.

Prezenty Święta
Nalewka Bożonarodzeniowa – najbardziej pożądany upominek dorosłych

Publikując kolejne przepisy na przetwory, niejednokrotnie podkreślałam, jak dobrym pomysłem jest obdarowanie bliskiej osoby słoiczkiem pysznego dżemu – jak na przykład Imbirowe zdrowie buteleczką nalewki lub domowego octu.

A jeśli jeszcze włożymy nieco wysiłku w zapakowanie produktu do ładnego, własnoręcznie przyozdobionego opakowania, to efekt gwarantowany.

Do wykonania moich, świątecznych upominków wykorzystałam butelki po wodzie mineralnej i słoiczki po przetworach, kleje: na gorąco i szybkoschnący, farby oraz “plątające się” w świątecznym pudełku ozdoby.

Do zrobienia etykiety wykorzystałam korę brzozy papierowej (Betula papyrifera) – to jest moje tegoroczne odkrycie. Rewelacja! Łatwo dzieli się na kawałki, świetnie się po niej pisze i w dodatku oryginalnie wygląda.

Prezenty Święta
Etykieta zrobiona z kory brzozy papierowej

Do tak zrobionych opakować włożyłam moje przetwory – począwszy od dżemików, poprzez octy, a na nalewkach skończywszy.

Gotowy kosz – który także sama zrobiłam, wykorzystując w tym celu kawałek świątecznego materiału i pudełko po jakimś produkcie – wypełniłam słoiczkami i butelkami, udekorowałam mandarynkami naszpikowanymi pachnącymi goździkami i miałam gotowy prezent na spotkanie wigilijne w szkole yogi, do której uczęszczam na zajęcia.

Prezenty Święta
Kosz własnoręcznie wykonanych prezentów

Ale nie tylko spożywcze produkty mogą “wylądować” w prezentowym zestawieniu. Przygotowałam także sadzonki z dwóch moich ulubionych roślin – Żyworódki “dla zdrowotności” ( którą włożyłam do słoika) i Kalanchoe Beharensis, dla ozdoby domu. Kalanchoe Beharensis, zwane także “pluszowymi uszami słonia” zachwyca każdego bywalca mojego domu.

Prezenty Święta
Nietypowy prezent – sadzonka 🙂
Prezenty Święta
Żyworódka dla zdrowia

A co poza tym? Dla kogoś kto uwielbia ogórki kiszone – niech to będzie słoik tychże.

Dostałam kiedyś mały słoiczek jako prezent numer jeden i dołączony do niego sporu worek jako prezent numer dwa… nałuskanych orzechów włoskich  wprost z ogrodu “Dzieciątka”.

Z każdym własnoręcznie wykonanym prezentem znakomicie prezentują się mandarynki naszpikowane goździkami. Ładnie wyglądają, a jak pachną!

Prezenty Święta
Słoik ogórków kiszonych w prezencie 🙂
Prezenty Święta
Orzechy włoskie wprost z ogrodu
Prezenty Święta
Pierniczki od Iwony i Julki
Prezenty Święta
Prezent od Basi

Butelka z octem jabłkowym lub innym owocowym, butelka ulubionego wina ( nalewki, octu ) zapakowana w oryginalny sposób, pyszne, pięknie udekorowane pierniczki świąteczne – dziękuję Iwonko i Julko :).

Stroik z naturalnych produktów, którego co prawda sama nie wykonałam, ale zakupiłam na przedświątecznym kiermaszu, też może być niezłą inspiracją. Strok wykonały dzieci ze szkoły Podstawowej w Kędzierzynie – Koźlu – niestety, nie pamiętam której:).

Prezenty Święta
Zakupione na kiermaszu

Możliwości mamy naprawdę mnóstwo – wystarczy taki drobiazg ładnie zapakować …i niech sprawia radość.

Wspomniałam o Dzieciątku. Nie bez powodu, bowiem na Śląsku – gdzie ja mieszkam, przychodzi do nas w Wigilię Dzieciątko, o czym nieco więcej w artykule Śląska wigilia i Mikołaj kontra Dzieciątko.

mandarynki naszpikowane goździkami
Świątecznie…

Mam nadzieję, że moje pomysły Was zainspirują:). A może uzupełnicie artykuł o własne pomysły i wspólnie stworzymy inspirujący artykuł dla nas wszystkich?

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!