Yoga i jesienne reminiscencje – krótka rozprawka o odnajdywaniu spokoju

0
331
sala do ćwiczeń jogi

Yoga i jesienne reminiscencje w doskonałym czasie i miejscu: w listopadowym, krótkim dniu u podnóża Gór Izerskich.

jesienny las
Widok w pierwszym dniu
tablica z napisem Antoniów wita
Witrażowe powitanie

Relaks i wyciszenie

Listopadowy weekend na trzydniowych warsztatach yogi prowadzone przez  Paulinę – po raz kolejny w Białym Domu w Antoniowie nieopodal Jeleniej Góry – w przesiąkniętej spokojem i kolorami jesieni wiosce pozwoliły mi oderwać się od rzeczywistości.

Bo coś magicznego drzemie w  okolicy – za każdym razem, gdy tutaj przyjeżdżam – moje ciało i dusza mają się doskonale.

Chociaż Biały Dom w Antoniowie zmienił właściciela, to przepyszna, wegetariańska kuchnia pozostała. Oprócz wielu innych dań, zauroczyła mnie surówka z czerwonych buraków. Muszę poeksperymentować, odnaleźć ten smak i wprowadzić go do swojego menu.

Kulinarnie…

Dla osób na co dzień nie mogących obyć się bez mięsnych potraw, nie lada zaskoczeniem są potrawy, które w swojej różnorodności i smakach, doskonale zastępują dotychczasowe przyzwyczajenia.

Nie jestem wegetarianką, ale w mojej kuchni zdecydowanie przeważają potrawy niemięsne. Wiem, że warto dążyć do wyeliminowania mięsa ze swojego pożywienia, jednak czasami przyzwyczajenia, a przede wszystkim smaki, które towarzyszą od dzieciństwa są zbyt mocno zakorzenione, aby można łatwo z nich zrezygnować.

Patandżali, opisując ośmiostopniową ścieżkę jogi, wspomniał o trudnościach, jakie napotyka na swojej drodze praktykujący jogę. Także tych, związanych z przyzwyczajeniami żywieniowymi. Tak więc, jeśli nawet nie przestrzegam diety wegetariańskiej, to i tak odnoszę pożytek z innych aspektów praktykowania jogi :).

Patandźali – żyjący w Indiach około  II w. p.n.e filozof, któremu przypisuje się dzieło zapoczątkowania system jogi i napisania jednego z najważniejszych traktatów na temat jogi, które noszą nazwę Jogasutry (Yogasūtra).

Przyrodniczo…

Praktyka yogi w połączeniu ze spacerami i ładowaniem do pamięci ostatnich kolorów jesieni zdecydowanie sprzyjają wypoczynkowi.

Przyroda, i to co nas otacza niech będą bohaterami poniższej galerii i wprowadzą w dobry, jesienny, lekko nostalgiczny nastrój.

Wiele więcej o Białym Domu, niezwykle ciekawych domach szkieletowych, rewelacyjnych kozich serach, zdrowej żywności do kupienia i w ogóle o wiosce Antoniów napisałam w artykule, który opisuje mój ubiegłoroczny pobyt na warsztatach jogi w Antoniowie.

Przeczytasz, gdy klikniesz:

Jesienne warsztaty jogi w Białym Domu

konik na biegunach za oknem
Spokój…
oszroniony las
…w trzecim dniu

źródło:Wikipedia

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!