Życzę Wam Wesołych Świąt

0
454
życzenia świąteczne

Magia czasu w dużej części jest w nas. To my sami tworzymy nastrój, kultywujemy tradycje i chcemy czas Świąt spędzać z najbliższymi nam osobami.

ręce które kleją ciasteczka
Wspólne robienie ciasteczek niech stanie się naszą tradycją

Boże Narodzenie to okres zmian, cudów i nadziei. Nauczmy sie znajdować czas – którego coraz bardziej nam brakuje – aby Być, Kochać i cieszyć się z małych – wielkich rzeczy. Dostrzec, to co czego nie widzimy na co dzień.

Życzę Wam Świąt spędzonych w pogodzie ducha, dobrej atmosferze, w otoczeniu przyjaznych ludzi. Niech Wasz świat rozbłyśnie wszystkimi barwami,  bo życie posiada tyle kolorów, ile potrafimy w nim dostrzec.

Wraz z życzeniami dedykuję Wam wiersz mojej przyjaciółki, partnerki tenisowej i bratniej duszy, poetki Danusi Skwarczyńskiej.

Przesłanie Świąt

W oczach dzieci
jak w lustrze
w Wigilijny wieczór
blask pierwszej gwiazdy świeci

radosnym spojrzeniem wieść głosi
– nadszedł czas Świąt

pośród zapachów choinki
wyszukanych potraw
brzmią melodie kolęd

widok ozdób na drzewku
i prezentów moc przyciąga wzrok

z rąk do rąk
zebranych przy stole Gości
krąży opłatek
– symbol dzielonej miłości

słowami życzeń niesiemy ją Bliskim
i każdemu kto wokół stoi

ciepło słów
jak ciepło płomieni świec
grzeje zebranych krąg

narasta wiara w dobra moc.
niech się spełnia i trwa wokół Nas
do następnych Świąt.

gwiazdki złota na ręce
Złocista poświata niech Was otacza

Krok w magię

Każdy ma nas swój, niepowtarzalny sposób na wczucie się w świąteczną atmosferę. Mnie nieodmiennie od lat towarzyszą w tym czasie pewna książka, piosenka i film.

Kolęda dla nieobecnych Zbigniewa Preisnera w wykonaniu Beaty Rybotyckiej, brzmi  w moich uszach już od kilku dni przed Świętami. Otwiera drogę dla innych pieśni i piosenek “w klimacie” , na czele jednak plasuje się muzyka Preisnera.

Słuchając tworzącej nastrój muzyki, sięgam po książkę, która od lat mnie nie opuszcza. To Wieści Whilliama Whartona. Opowieść o rodzinnych świętach i regionalnych tradycjach, w której główny bohater Will tworzy nastrój za pomocą ostrokrzewu, choinki i bożonarodzeniowych pierników, a jednocześnie w sercu czuje niepokój, gdy myśli o swoich najbliższych. Historia, która przemawia wprost do serca, opowiadając o przeżyciach, które dotyczą każdego z nas.

To właśnie miłość – lekka, bożonarodzeniowa romantyczna komedia, w znakomitej obsadzie z Hugh Grantem i znakomitą rolą muzyka graną przez Bill`a Nighy.

Film o ludzkich relacjach i sile miłości, podany w znakomity sposób. To mój towarzysz odtwarzany na laptopie w czasie klejenia uszek w przedświąteczny czas.

 

przyozdobiony świątecznie kominek
Niech moje Aniołki wyśpiewują Wam kolędy

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!