Jakiej marki baterie wannowe polecają projektanci?

0
0
baterie wolnostojące
Wanna wolnostojąca i bateria

Wybór armatury łazienkowej jest obecnie ogromny. Z tego względu zakup odpowiedniej baterii wannowej powinien być zawsze poprzedzony wnikliwą analizą danego produktu.

Wiele z modeli bowiem wygląda praktycznie tak samo, różnią się jednak i to znacznie parametrami technicznymi, które rzutują na komfort użytkowania, trwałość i funkcjonalność danej baterii. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego, jakie baterie wannowe są chętnie wybierane przez projektantów i dlaczego – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Rodzaje baterii wannowych

Oczywiście baterie wannowe można podzielić ze względu na wiele cech. Do tych podstawowych zalicza się sposób montażu. Z tego względu wyróżniamy:

  • Baterie wannowe ścienne (natynkowe i podtynkowe) – tak naprawdę baterie te zalicza się do najbardziej popularnych. Mowa oczywiście o bateriach wannowych ściennych natynkowych, chociaż w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się także baterie podtynkowe, które wybierane są zazwyczaj do łazienek nowoczesnych, a także wszędzie tam, gdzie ważna jest estetyka i funkcjonalność.
  • Bateria wannowa sztorcowa – są to modele, które mogą składać się z kilku elementów. Montowane są w otworach wywierconych na rancie wanny lub specjalnych półkach. Najbardziej popularnymi są baterie 3-otworowe i 4-otworowe. Baterie te także są często spotykane w łazienkach polaków.
  • Bateria wannowa wolnostojąca – z pewnością jest to najmniej popularny rodzaj baterii wannowej. Model ten nie jest montowany na wannie, ani w ścianie, a zazwyczaj na podłodze. Baterie montowane są najczęściej obok wanien wolnostojących. Montaż ich z pewnością nie jest bezproblemowy, ponieważ wymaga czasem przesunięcia instalacji wodnej i z tego względu zakup baterii wannowej wolnostojącej powinien być zaplanowany dużo wcześniej, na etapie projektu aranżacji. 
wanna
Bateria do wanny

Bateria wannowa godna polecenia

Jak wspomnieliśmy już wcześniej wybór baterii wannowych jest ogromny. Nie każdy model będzie jednak trwały, wytrzymały, odporny na wiele czynników. Z tych względów zawsze warto jest kupować produkty tylko od dobrych i sprawdzonych producentów.

Projektanci, a także wykonawcy czy klienci indywidualni podkreślają, że jednymi z lepszych są baterie wannowe Grohe. Modele te zostały wykonane z najlepszych materiałów oraz z dbałością o każdy detal wykończenia. Posiadają specjalne głowice SilkMove. Ceramiczne dyski w głowice odpowiedzialne są za precyzyjną pracę baterii przez wiele lat. Poza tym ceramiczna głowica posiada mikropory wypełnione smarem, dzięki czemu głowice nie trzeba konserwować. Mówiąc o modelach, z pewnością jednymi z popularniejszych są baterie wannowe Grohe EUROSMART, a także baterie wannowe Grohe EUROCUBE. 

Na wyróżnienie zasługują także baterie wannowe Hansgrohe, Kludi, Omnires, a także i naszej rodzimej marki Deante.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!