Czy klocki LEGO są przereklamowane?

0
0
klocki Legi

Zapewne każdy z nas słyszał o klockach Lego – są to najsłynniejsze zabawki poszerzające kreatywność, wizualizację wyobraźni przestrzennej i przede wszystkim dające mnóstwo przyjemności z ich użytkowania.

Jednak, na rynku z gadżetami dla dzieci co jakiś czas wychodzą dużo tańsze zamienniki tych duńskich klocków, przez co Lego dla wielu traci na zainteresowaniu. Czy klocki Lego faktycznie są przereklamowane i już dawno straciły na swojej wartości i renomie?

Klocki Lego – przybliżona historia

Firma Lego została stworzona 10 sierpnia 1932 roku w Billund w Danii przez Ole Kirka Christiansena. Przedsiębiorstwo tylko w małej części zajmowało się produkcją drewnianych zabawek – dopiero w kolejnych latach przebranżowiło się właśnie na akcesoria dziecięce.

W 1947 roku duńska firma zaczęła produkować zabawki głównie z tworzywa sztucznego. Wielkim sukcesem wówczas okazało się wymyślenie klocków-cegiełek, które składało się za pomocą systemu wypustek i dopasowanych do nich gniazd. Pozwalało to na uzyskiwanie ich dowolnych kombinacji.

Sposób łączenia klocków został opatentowany dopiero w 1958 roku. To właśnie z początkiem lat 60 XX w., poszerzono asortyment klocków Lego poprzez umożliwienie budowania miast, budynków, samochodów, etc.

Słynne ludziki Lego pojawiły się w 1975 roku, by w 1978 roku przybrać swój ostateczny kształt i konstrukcję – zostały wówczas wzbogacone o ruchome części ciała, które znamy do dnia dzisiejszego.

Lego według zainteresowań

Lego od momentu pierwszej produkcji ponadczasowych i unikalnych akcesoriów dziecięcych, co rusz urozmaica swój zabawkowy asortyment.

Na przestrzeni lat pojawiły się najróżniejsze kategorie klocków zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, dostosowane pod konkretne zainteresowania najmłodszych. Zabawki te zapewniają mnóstwo zabawy nie tylko przez ciągłe doskonalenie zmysłu wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych, ale głównie przez dopasowanie estetyki klocków pod ulubione filmy, bajki czy gry.

Bardzo popularne są bowiem klocki umożliwiające przeniesienie się w magiczny świat Hogwartu (LEGO Harry Potter), te pozwalające na przeprowadzanie kosmicznych, międzygalaktycznych bitew (LEGO Star Wars) czy te ułatwiające bliższe i bezpieczniejsze zapoznanie się z dinozaurami (LEGO Jurrasic World). Dzięki szerokiej i unikalnej tematyce i możliwościom, jakie oferuje firma Lego, klocki te są cały czas poza swoją konkurencją – dzięki temu są jednymi z najczęściej wybieranych akcesoriów zabawkowych dla dzieci i młodzieży.

Lego dla każdego

Prócz unikalnej i bogatej tematyki, jaką oferuje firma Lego, klocki te dają możliwość dopasowania i dostosowania swoich produktów pod odpowiedni wiek.

Z pewnością cecha ta sprawia, że Lego cały czas utrzymuje się na podium najlepszych klocków na świecie i sprawia wiele radości każdemu obdarowującemu. Dla najmłodszych poleca się klocki LEGO Duplo, które zawierają o wiele większe elementy zapobiegającemu ewentualnemu połknięciu czy uszkodzeniu ciała.

Przedszkolaków z kolei warto wyposażyć w serię LEGO City, a tych starszych w LEGO TECHNIC lub LEGO Ninjago. Duńska firma nie zapomniała również o najstarszych, dla których zostały zaprojektowane luksusowe i wymagające wyjątkowej precyzji i zaangażowania klocki odwzorujące najsłynniejsze budowle, roślinność lub martwą naturę.

Artykuł przygotowany przy współpracy reklamowej z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!