Hotele Katowice i okolice – jak znaleźć najlepszy?

0
0
napis hotel
hotele Katowice

Śląsk kojarzy się każdemu Polakowi jako miejsce, w którym nie ma nic oprócz kopalń węgla, smogu i przemysłu ciężkiego.

To jednak tylko popularny mit, bowiem region przechodzi gigantyczne przeobrażenia. Jeśli chcesz odczuć je na własnej skórze, koniecznie sprawdź nasz poradnik, w którym podpowiadamy jak znaleźć dobry hotel w Katowicach i okolicy.

Turystyczną mapę Polski możemy podzielić na trzy zasadnicze obszary: morze, jeziora na Mazurach oraz góry. To oczywiście spore uproszczenie, jednak dla wielu z nas to jedyne miejsca w Polsce warte odwiedzenia czy wypoczynku. Na szczęście tego rodzaju myślenie powoli staje się historią, zaś Polacy coraz chętniej zaczynają poznawać i odwiedzać inne, „mniej turystyczne” miejscowości. Jednym z regionów wartym odwiedzenia jest Górny Śląsk wraz z jego największym miastem – Katowicami.

Hotele w Katowicach i okolicy – jak dojechać?

Zanim zaczniemy szukać hotelu w Katowicach i okolicy, warto spojrzeć na mapę, by zaplanować podróż do stolicy województwa śląskiego. Katowice leżą ledwie 80 kilometrów od Krakowa i niecałe 110 kilometrów od Opola. Prawie dwa razy tyle (205 kilometrów) dzieli je od Łodzi. Z tego powodu z każdego z tych miast opłaca się wybrać do Katowic koleją. Decydując się na taki środek lokomocji, sprawdzając hotele w Katowicach i okolicy warto w pierwszej kolejności szukać tych położonych blisko dworca kolejowego. 

Jeżeli jednak mieszkamy dalej od Katowic, to nie obejdzie się bez podróży samochodem. Z północy najszybciej dojedziemy autostradą A1, zaś z zachodu i wschodu autostradą A4. Decydując się na wybranie tego indywidualnego środka transportu rozsądniej jest poszukać hoteli położonych dalej od centrum Katowic i zwiedzać miasto oraz jego okolice korzystając z szeroko rozwiniętej komunikacji publicznej.

Hotele Katowice i okolice – najlepszy, czyli jaki?

Według danych z grudnia 2017 roku w Katowicach funkcjonowały 22 hotele z 2212 pokojami. Przez ostatnie 5 lat wiele się zmieniło, jednak szybki rzut oka na Google Maps pokazuje, że liczba ta nie tylko się nie zmniejszyła, ale wręcz urosła. Oznacza to, że każdy turysta w Katowicach znajdzie hotel dla siebie. Czy będzie on najlepszy? To już zależy od naszych osobistych wymagań. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym jego standard, oraz cena, jest wyższy. Niekoniecznie jednak wydanie większej sumy przekłada się na nasze zadowolenie z hotelu. 

Hotele w Katowicach – jak zarezerwować?

Poszukiwania hotelu w Katowicach najlepiej rozpocząć od wyszukiwarki Google i wpisania hasła „hotele Katowice i okolice”. W ułamku sekundy otrzymamy listę wyników, która będzie zawierać wszystkie hotele położone na terenie Katowic oraz okolicznych miejscowości. Do wyboru mamy dwie opcje: przeglądanie stron internetowych wszystkich hoteli lub wejście na stronę pośrednika, którym będzie serwis służący do rezerwacji zakwaterowania online. Przy wyborze tej drugiej metody możemy od razu dodać kilka filtrów, dzięki którym zobaczymy jedynie te hotele w Katowicach i okolicy, które spełniają nasze oczekiwania. 

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!