Jak tanio polecieć na wycieczkę z dzieckiem?

0
0

 Każda podróż w gronie rodzinnym to wyjątkowe wydarzenie, szczególnie jeśli w drogę zabieramy także małe dziecko.

W takim przypadku kluczowe jest właściwe zaplanowanie każdego elementu wycieczki, dzięki czemu wszystko będzie przebiegać zgodnie z założeniami. Wiele osób zastanawia się, jak tanio polecieć na wycieczkę z dzieckiem i o czym należy pamiętać? Sprawdźmy to!

Jak tanio polecieć na wycieczkę z dzieckiem? – Sprawdź porady

Obecnie mamy praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie i to zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Mowa tutaj głównie o prywatnych wycieczkach, w tym wakacyjnych wyprawach, city breakach i wielu innych.

Jednym ze sporych wyzwań logistycznych, ale także finansowych jest wybranie się w podróż z dzieckiem. Tego typu wycieczka wymaga odpowiedniego przygotowania, tym bardziej jeśli zależy nam na ograniczeniu wydatków. Co powinniśmy wiedzieć?

Wycieczka z dzieckiem – jak zaplanować?

Podchodząc do planowania wycieczki z dzieckiem trzeba dokładnie określić cel podróży, swoje potrzeby oraz realne możliwości, w tym w szczególnie – warunki czasowe oraz ekonomiczne. Na tej podstawie o wiele łatwiej będzie nam wyszukać optymalny środek transportu, nocleg, zarezerwować atrakcje na miejscu itp. Najwygodniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o zagraniczne podróże, będzie lot samolotem, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.

Samolot jest niezwykle wygodnym, bezpiecznym i stosunkowo tanim sposobem na dotarcie do miejsca docelowego. Tym bardziej jeśli pod uwagę weźmiemy tanie loty, które oferuje w tej chwili wielu przewoźników.

Podróżując z dzieckiem, warto od razu zarezerwować nie tylko bilet na samolot, ale także nocleg, a nawet wypożyczyć samochód, który będzie czekać na nas po przylocie. Oczywiście należy zaznaczyć, że np. potrzebujemy specjalny fotelik dla dziecka – warto o tym pamiętać przy rezerwacji samochodu. Nie można zapomnieć również o tak podstawowej kwestii jak ubezpieczenie podróżne czy ubezpieczenie w razie rezygnacji z podróży.  

rodzice i dziecko w samochodzie
Podróżując z dzieckiem samolotem, zamów samochód z siedziskiem

Jak tanio podróżować z dzieckiem?

Tanie loty z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i wielu innych polskich miast najlepiej rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, które często powinno wynosić nawet kilka miesięcy. Wówczas możemy liczyć na najlepsze okazje, ponieważ przewoźnikom zależy na tym, aby jak najszybciej sprzedać komplet biletów.

Chcąc podróżować z dzieckiem upewnijmy się jednak co do zasad przewozu w danej linii lotniczej, a także nie zapominajmy o tym, że nasza pociecha musi posiadać dowód tożsamości. W razie takiej możliwości wybierajmy wyłącznie loty bezpośrednie, aby zaoszczędzić sobie stresu, który wiąże się z koniecznością przesiadki.

Dokładnie przemyślmy też kwestie związane z bagażem, aby jego wielkość była optymalna i zgodna z regułami wyznaczonymi przez przewoźnika. Poszukując taniego połączenia lotniczego, zwróćmy uwagę na to, jakie warunki zapewnia przewoźnik, ile trwa lot, ale także sprawdźmy lotnisko docelowe oraz możliwość transportu do miejsca noclegu.

dorośli i dzieci nad morzem
Wycieczka z dzieckiem samolotem – szybko na plaży 🙂

Podróże z dzieckiem – dlaczego warto?

Wycieczka z dzieckiem, szczególnie samolotem, może być świetnym przeżyciem, które zostanie w naszej pamięci na długo. Wszystko to pod warunkiem, że podróż będzie właściwie zorganizowana i zadbamy o każdą ewentualność. Na szczęście, w obecnych czasach wszelkie formalności można załatwić online, a we wszystkim pomagają różnego typu wyszukiwarki, jak choćby eSky.pl, dzięki której można kompleksowo zaplanować każdą podróż.

Świetną opcją jest możliwość rezerwacji pakietów Lot+Hotel, a także opcja elastycznej płatności, w tym odroczonej lub ratalnej. Nie ma więc co się zastanawiać, tylko już dziś wybrać cel wycieczki i rozpocząć przygotowania do wyjazdu.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu. 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!