Filmy podróżnicze, dzięki którym wybierzesz się w podróż do Azji, Afryki i Ameryk. TOP 32

0
0
mnich tybetański na tle gór

Filmy podróżnicze niejednokrotnie zmotywowały mnie do podróży, do chęci zobaczenia na żywo miejsc, które „zagrały” w filmie. Albo też odwrotnie – po podróży, umożliwiły mi wtopienie się raz jeszcze w krainę, którą już poznałam.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Filmy, z którymi podróżujesz po świecie

Przy czym film podróżniczy – w moim postrzeganiu – obejmuje wiele gatunków, od historycznych, poprzez biograficzne, aż do lekkich komedii. Wszystkie jednak posiadają wspólny mianownik: rozgrywają się w pięknych sceneriach.

Dla mnie podróżowanie to także smaki, stąd też w moim zestawieniu pojawiły się filmy niejako z jedzeniem, jeśli już nie jako głównym bohaterem, to jako bardzo ważnym elementem filmu. Bo czyż nie także poprzez smaki poznajemy świat?

Zestawienie, które znajdziecie poniżej, powstawało bardzo długo. Tak naprawdę, to były moje notatki, do których dopisywałam kolejne tytuły.

Aż w końcu – na początku zamknięcia w domu z powodu koronawirusa – postanowiłam zrobić z nich artykuł. Niektóre z filmów czekały u mnie w kolejce do zobaczenia już od dawna, inne zaś miałam sposobność zobaczyć po raz kolejny.

W każdym razie, podróżuję codziennie wieczorem do innych zakątków świata. W osobnym zestawieniu znajdziesz Filmy o podróżach po Polsce i Europie.

Bowiem lista moich propozycji zrobiła się bardzo długa i dzięki podziałowi jest bardziej czytelna. 

Jak wspomniałam różne są gatunki filmów ujęte w zestawieniu, jak też różna jest ich dynamika, wartość artystyczna i poznawcza. Lekkie komedie jak i filmy, których nie warto oglądać w gorszy nastrojowo dzień.

W kilku zdaniach opisałam poszczególne produkcje, zaznaczając pogrubionym drukiem jakie miejsca ze świata pojawiają się w obrazie.

Azjatyckie przestrzenie

1. Smak curry – 2013 rok 

Spokojny film o uczuciach, o zdecydowanie innej niż nasza rzeczywistości, bo hinduskiej. Hinduskie jedzenie stało się głównym bohaterem, kiedy to wskutek pomyłki pakietu obiadowy dotarł nie do męża, a do nieznajomego mężczyzny. Który w czasie trwania filmu okazał się nie taki obcy. „Życie jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory” – takie jest motto tego filmu.

Akcja filmu dzieje się Mumbaju ( Bombaju), w którym rozpoczęłam parę lat temu moją włóczęgę po Indiach. Włóczęgę, która rozpoczęła moją fascynację  zauroczyła Indiami.

mężczyzna Hindus w biurze spożywa posiłek


2. Midnight Diner: Tokyo Stories

Krótkie odcinki  – seria filmowa – o relacjach międzyludzkich. Miejscem akcji jest otwarta w nocy restauracja w centrum Tokio, w której bohaterowie spotykają się przy spożywaniu posiłków. Ten film to nie tylko życie i sposób postrzegania świata przez Japończyków, ale i jedzenie. Tak wyraziście opisane i podane, że ma się ochotę przenieść do Japonii i skosztować tamtejszych specjałów. A na marginesie muszę dodać, że kuchnia japońska jest o prostu znakomita! W czasie mojego pobytu w Japonii niejednokrotnie w ciągu dnia zastanawiałam się, gdzie pójdziemy i co będzie jeść na kolację.I oczekiwałam tego momentu, jak najlepszej niespodzianki.

Oglądanie tego serialu jest tak satysfakcjonujące jak jedno z dań Mistrza Kuchni – właściciela restauracji. Czyli spotykamy się nocną porą w barze w Tokio.

japoński kucharz

3. Na placówce 2006 rok  

Młody pracownik amerykańskiego przedsiębiorstwa sprzedającego gadżety przez telefon,dostaje propozycję ( nie do odrzucenia, jeśli chce zachować stanowisko pracy) przeniesienia się na indyjską prowincję i zorganizowania tam oddziału firmy. Początkowo czuje się przytłoczony obcą kulturą, jednak wkrótce poznaje dziewczynę, która uświadamia mu, że wielu rzeczy nie wie, także o sobie. Film w zabawny sposób pokazuje różnice kulturowe oraz mocno wprowadza w hinduskie święto Holi.

Indie z ich kolorytem – wzmocnionym Holi Świętem Wiosny – poznamy w tym filmie.

Kobieta hinduska i Amerykanin siedzą na ławce


4. Hotel Marigold – 2011  i Drugi Hotel Marigold – 2015

Oryginalne tłumaczenie przesłania filmu „Na starość do Indii”. Grupa emerytowanych Anglików, wyruszyła w podróż do Indii, aby tam spędzić wakacje ( lub zamieszkać do końca życie) w luksusowym hotelu. Gdy na miejscu okazuje się, że luksusowy hotel jest rozpadającą się ruiną, emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, wtapiając się w miejscowe życie.

Cudowny klimat Indii, obrzędów, zwyczajów. Kolorów ulicy, bogactwa i biedy. Czyli tego, czym Indie są naszpikowane. I kwintesencja, wynikająca z treści: „Indie nauczą Cię, że wszystko kończy się dobrze, a jeśli nadal nie jest dobrze, to znaczy, że w tym momencie nie jest jeszcze koniec”.

Zabawne, pełne ciepła i miłości filmy. Dla zakochanych w Indiach. Lub dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, czy kochają Indie.

okładka z filmu Marigold


5. Indochiny – 1992 rok

Indochiny ze znakomitą rolą Catherine Deneuve. Akcja filmu rozgrywa się w latach 30 – ych XX wieku, na terenie dzisiejszego Wietnamu. Miłosna historia francuskiej plantatorki kauczuku i jej adoptowanej miejscowej córki na tle burzliwej historii Wietnamu. To czas, kiedy narastał ruch oporu przeciw Francuzom, organizowano powstania wyzwoleńczego, aż po upadek francuskiego kolonializmu.

Film ujmujący za serce, w niesamowite scenerii południowej Azji. W tym oszałamiającej pięknem zatoce Ha Long w Wietnamie. Znajdziemy cząsteczki Francji.

Biała kobieta w Azji


6. Podróż na sto stóp – 2014 rok

Hinduska rodzina przeprowadza się do Francji, gdzie otwiera restaurację. Ten film to podróż po smakach, w których stonowana kuchnia francuska spotyka się z wyrazistą kuchnią indyjską. Oglądając film czuje się aromat przypraw i zapachy potraw. Film będzie podobał się pasjonatom gotowania i wielbicielom lekkich komedii.

Film kręcono w położonych na zachód od Montpellier miejscowościach: Saint-Antonin-Noble-Val, Castelnau-de-Lévis, Saint-Jory, Saint-Denis a także w Paryżu oraz ( niektóre sceny ) w Indiach.

kobieta i mężczyzna w kuchni


7. Podróż do Indii – 1984 rok

Czasy kolonialne Indii. Dwie Angielka przybywają do Indii Zachodnich. Wspaniale pokazany proces przenikania się i tarć dwóch kultur: angielskiej i hinduskiej.

Piękne zdjęcia i wspaniale pokazany koloryt Indii.

dwie kobiety w kapeluszach i mężczyzna rozmawiają


8. Między słowami – 2003 rok

„Młoda mężatka Charlotte  pojechała z mężem, fotografikiem na zdjęcia do Japonii, jednak nudzi się tam, a jej układy z mężem nie są najlepsze. Przypadkiem poznaje Boba – starzejącego się gwiazdora filmowego, który przyjechał do Japonii na sesję reklamującą whisky. Stopniowo między nimi nawiązuje się specyficzna nić porozumienia i uczucia. Bob i Charlotte zdają sobie sprawę, jak wiele ich łączy.” – jak opisuje film portal Filmweb.

Nocne rozmowy, nieco mroczny klimat Tokio, hotel Park Hyatt Tokyo w centrum dzielnicy Shinjuku, w którym bohaterowie prowadzą nocne rozmowy, oferuje specjalny pakiet z pobytem i wskazaniem miejsc, w których bywali bohaterowie filmu.

Pomyślałam oglądając ten film: pojechać do Japonii i będąc w Tokio napić się kawy lub drinka w Park Hyatt Tokyo. Moje marzenie spełniłam w maju 2019 roku. Oprócz Tokio sceny były kręcone w Kioto i Fuji.

młoda kobieta i starszy mężczynzna


9. Miłość o smaku orientu – 2008 rok

Oryginalny tytuł  filmu „The Ramen girl”. Subtelny, oryginalny film po zobaczeniu którego zaczęłam interesować się zupą ramen i niejako w konsekwencji poleciałam do Tokio poszukać barów ramen 🙂 Z

Zauroczyłam się Japonią – a klimat kraju doskonale oddaje ten film. Chociaż jest to nieco orientalny motyw podany z przymrużeniem oka. Film nakręcono w Tokio i Jokohamie, ale niektóre sceny także na Florydzie w Jacksonville.

w japońskiej restauracji

10. Mały Budda – 1997 rok

Historia przyjaźni austriackiego himalaisty z młodym Dalajlamą. Heinrich Harrer udaje się na kolejną górską wyprawę do Tybetu, jednak ze względu na wybuch II Wojny Światowej nie może wrócić do domu, do Austrii. W trakcie przymusowego pobytu poznaje i zaprzyjaźnia się z chłopcem, młodym Dalajlamą. Obcowanie z tak niezwykłym uczniem oraz prostymi, pełnymi radości i pokoju Tybetańczykami zmienia całkowicie zadufanego w sobie, aroganckiego głównego bohatera.

Sceny kręcono w Paro (Bhutan), Seattle (Waszyngton, USA) i w Katmandu (Nepal). Chłoniesz piękno gór i pozytywne wibracje z filmu. Podwójna korzyść.


11. Jedz, módl się, kochaj – 2010 rok

Film o żalu, miłości, szczęściu i niespodziewanych darach od życia. Energetyczna opowieść o poszukiwaniu siebie. Z początkiem włoskim z jedzeniem w tle, poprzez medytacje w Indiach, aż do znalezienie miłości na indonezyjskiej wyspie Bali. Niezapomniana rola Julii Roberts, która mówi: „Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata”.

Oglądając film czujesz klimat Włoch, odnajdujesz spokój aśramie (pustelni) w Indiach i tajemniczość Bali.

scena z filmu jedz módl się i kochaj


12. Niebiańska plaża – 2000 rok

Przebywający w Tajlandii Amerykanin Richard poznaje parę Francuzów. Proponuje im wycieczkę na nieznaną, rajską wyspę. Film nie najwyższych lotów, wart zobaczenia dla widoków plaży z tajlandzkiej wyspy Ko Phi Phi Le i poczucia znalezienia się w rajskiej, sielskiej rzeczywistości.

dziewczyna i kobieta na rajskiej wyspie


13. Everest 2015

Film oparty na faktach, na jednej z najtragiczniejszych wypraw, która miała miejsce w 1996 roku podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata, kiedy to członkowie ekspedycji stawili czoło potężnej burzy śnieżnej. Zdjęcia Mount Everest są znakomite – czuje się majestat i potęgę gór, a jednocześnie oglądając film ma się wrażenie przeniesienia w zimową rzeczywistość. Przynajmniej ja tak miałam podczas oglądania filmu – byłam jednocześnie przerażona i zafascynowana pięknem Mount Everest i otaczającego ją pasma.

okładka z filmu Everest


14. Lepiej późno niż wcale – 2018 rok

Jedyna tego typu produkcja w moim zestawieniu. Reality show.

„W życiu nigdy na nic nie jest za późno”! Tę maksymę wyznają czterej dojrzali mężczyźni, którzy osiągnęli już życiowy sukces, ale wciąż są spragnieni nowych wyzwań. Czwórka przyjaciół: aktorzy Piotr Polk i Karol Strasburger, najbardziej niepokorny polski sportowiec Władysław Kozakiewicz oraz kabareciarz Krzysztof Hanke ruszyli w podróż życia! Odwiedzili wyjątkowo egzotyczne miejsca w Japonii, Korei i Indonezji, a w wyprawie towarzyszył im Rafał Masny. W czasie podróży zderzyli się z kulturą odwiedzanych krajów i przeżywali ekscytujące przygody, także kulinarne. Film można zobaczyć na Ipla.

Odcinek o Japonii stał się dla mnie inspiracją do odwiedzenia tego kraju.

biali mężczyźnie w japońskich kimonach
Foto Polsat

15. Ostatni cesarz – 1987 rok

Wspaniały – biograficzny – obraz Bernardo Bertolucciego, który przedstawia historię Puyi ostatniego cesarza Chin i pokazuje kuriozalny świat, najpotężniejszego dworu cesarskiego na świecie oraz jego upadku na rzecz nadchodzących czasów komunistycznych.

Patrzysz na sceny z filmu i jesteś w Pekinie.

kadr z filmu Ostatni cesarz


16. Dom latających sztyletów – 2004 rok

Chiny IX wieku. Dwaj kapitanowie otrzymują zadanie uśmiercenia nowego przywódcy buntowników zagrażających skorumpowanej władzy. Niesamowicie piękny film, cała jego baśniowość, muzyka. Zachwyca kolorami, sposobem w jaki poruszają się aktorzy i pejzażami. Film był nakręcony w Pekinie, Chongqing (Chiny), we Lwowie i w Parku Narodowym „Huculszczyzna” (Ukraina).

kadr z filmu podróżniczego


Amerykańskie kontynenty przed Tobą

17. Miłość szmaragd i krokodyl -1984 rok

Autorka lekkich książek przygodowych z akcentem romansów, wyjeżdża do Kolumbii ratować siostrę porwaną dla okupu. Gdzie znajduje się w sytuacjach niczym ze swoich książek. Lekki film zakończony miłosnym happy endem.

Chociaż akcja filmu dzieje się w Kolumbii, to wskutek doniesień o porwaniach zdjęcia robiono głównie w Meksyku (Meksyk, Jalpa i Veracruz ) oraz w Parku Narodowym Zion w stanie Utah w USA. Czyli mamy Kolumbię w Meksyku.

kadr z filmu Miłość Szmaragd i Krokodyl


18. Dzika droga – 2014 rok

Młoda kobieta, po ciężkich przeżyciach ( śmierci matki, rozwodzie, ciężkim epizodzie narkotykowym) postanawia uporać traumom życia wyruszając w pieszą wędrówkę szlakiem Pacific Crest Trail, ciągnącym się na przestrzeni ponad cztery tysiące kilometrów, który wiedzie przez trzy amerykańskie stany, z południa na północ: Kalifornia, Oregon i Waszyngton. Drobna blondynka, w za małych butach i z ciężkim plecakiem na plecach. Tułaczka, z dala od cywilizacji próbuje znaleźć balsam dla pokiereszowanej duszy.

Podróż przez malowniczy teren Sierra Nevada i okolic na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Kobieta z dużym plecakiem


19. Piknik z niedźwiedziami – 2015 rok

Cudowne widoki Appalachów. Bohaterzy wędrują najdłuższym na świecie pieszym szlakiem tzw. „Szlakiem Appalachów”. Zapierającą dech w piersiach trasą, łączącą stany Georgia i Maine, która liczy niemal 2200 mil. Lekki film przygodowy z zabawnymi sytuacjami.

dwaj mężczyźni łowią ryby


20. Tańczący z Wilkami – 1990 rok

Oficer armii amerykańskiej – niezapomniana rola Kevina Costnera – w czasach wojny secesyjnej zostaje wysłany do opuszczonej placówki i zaprzyjaźnia się z okolicznymi Indianami. Siedem nagród Oskara i liczne nagrody mówią same za siebie. Cudowny film o przyjaźni i lojalności w dzikiej scenerii amerykańskiego interioru  – stanów Wyoming i Południowa Dakota.

mężczyźni na koniach


21. Thelma i Louise – 1991 rok

Opowieść o podróży, będącej jednocześnie ucieczką od opresji prowincjonalnego życia, dwóch przyjaciółek. Pomimo, iż film kipi energią, to nastraja melancholią.

Film o kobietach, przyjaźni, zatraceniu w niesamowicie malowniczej scenerii zachodniej części Stanów Zjednoczonych: Colorado, Kalifornia i Utah.

dwie kobiety stoją przed samochodem


Czy dzika Afryka ?

22. Palmy w śniegu – 2015

Intrygujący tytuł, mający jednak swoje uzasadnienie po poznaniu fabuły. Niesamowite zderzenie zagubionej w Pirenejach wioski z pełną zieleni, ciepłą i emanującą kolorami plantacją kawy w środkowej Afryce.

Historia miłosna osadzona w czasach kolonialnej Gwinei Hiszpańskiej. Piękne zdjęcia i niesamowity klimat, poruszają głęboko zmysły, a pejzaże zostawiają spektakularne wrażenia. Piękna historia po prostu.

Oglądając film nie przeniesiemy się do Afryki, ale do równie pięknej Kolumbii, na Gran Canarię i do hiszpańskiej Huesca w Pirenejach, bowiem tamtejsze krajobrazy zagrały afrykańskie pejzaże.

U mnie na blogu zajrzysz na wiecznie zieloną  Gran Canarię.

rodzina w Afryce w XX wieku


23. Noce w Rodanthe – 2008 rok

Melodramat ze znakomitą obsadą Richarda Gere i Diane Lane ( którą uwielbiam od czasu jej roli w Pod słońcem Toskanii). Zrealizowany na podstawie książki Sparksa, przedstawia dwoje dorosłych ludzi na życiowym zakręcie, którzy przebywając razem pomogli sobie wzajemnie w odkrywaniu samego siebie. Przyjemnie się ogląda, także mężczyznom – przetestowałam :).

A to wszystko w klimatach dziejących się Północnej Karolinie w miastach: Wilmington, Southport, Outer Banks, North Topsail Beach.

kobieta i mężczyzna rozmawiają przy stole


24. Wierny ogrodnik – 2005 rok

Oficjalny opis filmu: „Ulubionym zajęciem przebywającego w Kenii dyplomaty Justina Quayle’a jest uprawianie ogrodu. Mężczyzna pokornie akceptuje to, czego nie może zmienić – jeśli chodzi o prawa natury i zasady rządzące polityką. Na konferencji Justin spotyka kobietę, która budzi jego zainteresowanie. Wkrótce Tessa zostaje jego żoną. Pani Quayle, wierna przekonaniom, wydobywa na światło dzienne prawdę o przestępstwach, których dopuszczają się w Afryce koncerny farmaceutyczne. Pewnego dnia Tessa zostaje zamordowana. Justin zaczyna prywatne śledztwo.”

Moim zdaniem: Piękny, wzruszający i wielowymiarowy, z niesamowitą muzyką w tle. Film, który głęboko zapada w pamięć. Pięknie pokazane są Sudan i Kenia.

Kobieta i mężczyzna rozmawiają


25. Połów szczęścia w Jemenie – 2011 rok

Błaha historia, niemal fanaberia bogatego szejka, którego marzeniem jest połów i hodowla łososi w pustynnym Jemenie. Do urzeczywistnienia swoich planów wynajmuje angielskich specjalistów – urzędnika z departamentu rybołówstwa i menadżerkę z wielkiej korporacji, osoby o skrajnym temperamencie. Film o poszukiwaniu swojego miejsca i szczęścia oraz o realizacji marzeń, nawet tych z pozoru najbardziej nierealnych. Wart zobaczenia także dla znakomitego, angielskiego humoru i widoków Szkocji oraz Maroka. Bo Maroko, a konkretnie zapora Youssef Ben Tachfine zagrała wybudowaną w Jemenie tamę.

Mężczyzna biały i arabski łowią ryby


26. Angielski pacjent – 1996

Ciężko poparzony pilot zestrzelonego przez Niemców nad Saharą  samolotu, trafia pod opiekę kanadyjskiej pielęgniarki. Z majaczeń chorego człowieka, powoli wyłania się obraz jego przeszłości. W rolę pielęgniarki wcieliła się moja ulubiona aktorka Juliette Binoche.

Film przenosi nas do Afryki, do krajobrazów Tunezji, ale nie tej kenijskiej, naszpikowanej zielenią, tylko piaszczystej, niemal księżycowej, a także do Włoch.

Znakomity film, zresztą obsypany nagrodami. Film dostał 9 nagród Oscar, 30 innych nagród i 35 nominacji do nagród.

Mężczyzna niesie kobietę na rękach


27. Co dzień zawdzięcza nocy – 2012 rok

Algieria, lata 30 -e  XX wieku. Ojciec dziesięcioletniego Junusa, zrujnowany rolnik, oddaje syna na wychowanie bratu, aptekarzowi w Oranie. Film, w którego tle widoczne są ważne wydarzenia historyczne, porusza tematykę zakazanych w czasach kolonialnych (Algieria była wówczas francuską kolonią) kontaktów pomiędzy kolonizatorami, a Algierczykami. Film z wątkiem miłosnym, w którym podziwiamy tereny Algierii i Tunezji i Francji.

czterej mężczyźni rozmawiają przy stole


28. Pożegnanie z Afryką -1985 rok

Amerykański  melodramat, który powstał na podstawie wspomnień po 10 – o letnim pobycie na plantacji kawy autorstwa Karen Blixen. Świetna obsada aktorska i oszałamiające klimaty Afryki. W filmie wtapiamy się we wnętrza, stroje i niesamowite widoki Kenii. Nie byłam – jeszcze – w Kenii, ale kilku znajomych, którzy oglądali film i odwiedzili Kenię, mówili, że film przed wyjazdem jest dobry, ale zobaczony drugi raz – po powrocie – głębokim pazurem wchodzi w pamięć. Tak więc jedziemy do Kenii.

Pożegnanie z Afryką kadr z filmu


29. W stronę Marrakeszu – 1998 rok

Młoda Angielka opuszcza Londyn wraz z dwiema córkami i wyjeżdża do Marrakeszu, gdzie poszukuje duchowej odnowy.

Film w cudownym klimacie Maroka, przenosi widza w magiczną podróż.

Matka z dwiema córkami


30. Nigdzie w Afryce – 2001

W latach 30 XX wieku, kiedy szerzący się w Niemczech wobec ludności niemieckiej nazizm zaczyna być coraz groźniejszy, żydowska rodzina decyduje się wyjechać ( ze względów ekonomicznych w okrojonym składzie) na odludną farmę w Kenii, aby rozpocząć tam nowe życie.

Intrygujące afrykańskie krajobrazy – na całe szczęście bez przesłodzonych, cukierkowych obrazów krajobrazu. Każde ujęcie przestrzeni gra w filmie, a nie jest traktowane jako urocza widokówka. W filmie w autentyczny sposób przedstawiono obrzędy poszczególnych plemion, jakie odbywały się w tamtych latach ( dzięki spotkaniom ludzi filmu z przedstawicielami plemion z regionu).

Zwyczaje, obrzędy i wspaniałe ujęcia wprost z Kenii – oto co zyskamy dzięki temu obrazowi.

biała dziewczynka i czarny mężczyzna i dzieci


31. Pod osłoną nieba – 1990

Film opowiada o parze, która wybiera się w dziwną podróż do północnej Afryki, aby ożywić swoje małżeństwo, ale na miejscu nie radzi sobie z niebezpieczeństwami. Fabuła filmu to mistyczna wędrówka pary małżeńskiej przez Saharę, będąca jednocześnie metaforą ludzkiego losu.

Filmowe arcydzieło Bernardo Bertolucciego, nakręcone na podstawie wielkiej powieści Paula Bowlesa pod tym samym tytułem. Najpierw przeczytałam książkę, a dopiero później zobaczyłam film. I filmem byłam zachwycona na równi z książką, co rzadko mi się zdarza, bo z reguły – to oczywiście moje odczucia i wyobraźnia – film gaśnie na tle literatury.

Znakomity film, którego co prawda wymaga w początkowym okresie nieco cierpliwości od widza, rozkręca się po kilkunastu minutach.

I muzyka! Tea in the Sahara – jeszcze długo brzmi w uszach i zmusza do częstego słuchania.

Świetny film z marokańskimi krajobrazami.

kobieta i mężczyzna rozmawiają na pustyni


32. Biała Masajka – 2005 rok

Sfilmowana znakomita autobiograficzna książka Corinne Hoffman, pokazuje piękno afrykańskiej przyrody i odkrywa nieco życie Masajów.

Po przeczytaniu książki film mnie nie zachwycił ( nawet lekko znudził), ale warto go zobaczyć dla zachwycających afrykańskich plenerów przyrody i kolorystyki Masajów.

biała kobieta i mężczyzna Masaj

Filmy podróżnicze, których akcja dzieje się w Polsce i w Europie.

Tyle moich propozycji, jeśli chodzi o podróże po dalekim świecie. Jeśli masz jakiś swój ulubiony lub ciekawy film o zbliżonej tematyce – napisz proszę w komentarzu do artykułu. Niech ta lista zrobi się jeszcze dłuższa.

W innym moim artykule znajdziesz propozycje zobaczenia filmów, których akcja dzieje się nieco bliżej nas, bo w Europie. Ale i tutaj nie zabraknie krajobrazów i ciekawych miejsc do odkrycia.

Kliknij w link Podróże po Europie i przenieś się do Toskanii, Barcelony, Grecji, Prowansji, na rodzime Mazury. I w wiele, wiele innych, fascynujących miejsc.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!