Kuna Filter Comfort – czysta woda zawsze pod ręką

0
0
filtr do wody

W zasadzie woda, która płynie z naszych kranów powinna być zdatna do picia, jednak okazuje się, że pomimo odpowiedniego zbadania, wcale nie musi taka być.

Przepływając przez rury wodociągowe, zanim trafi do naszych kranów, nabywa tzw. zanieczyszczeń mechanicznych, które negatywnie wpływają na jej smak, wygląd, czy nawet zapach. Inna kwestią jest także znacząca twardość wody, która w sposób negatywny oddziału także np. na sprzęty AGD.

Filtr wody pod zlew to najlepsze wyjście i rozwiązanie problemu. Jaki filtr do wody pod zlew wybrać do własnego domu?

Dlaczego warto zainstalować filtr do wody pod zlew?

Filtr do wody pod zlew to dobre rozwiązanie wszędzie tam gdzie twardość wody, jest duża, a jej kolor, zapach i mętność pozostawia wiele do życzenia. Tego typu rozwiązanie stosuje się najczęściej pod szafką podzlewozmywakową w kuchni. Jest to wygodne, ponieważ tam najczęściej pobieramy wodę do picia, do przygotowywania potraw, czy napojów.

Dobrej jakości filtr do wody pod zlew jest w stanie odfiltrować wiele zanieczyszczeń w tym  zanieczyszczenia mechaniczne, dzięki temu woda ma lepszy smak, wygląd a także zapach. Obniżona twardość wody wpływa także na  sprzęty AGD, wygląd zlewu i baterii zlewozmywakowej. Twarda woda jest także niekorzystna dla wyglądu cery i włosów. Filtr do wody pod zlew to także znacznie bardziej ekologiczne wyjście niż kupowanie wody butelkowanej.

Jaki filtr do wody pod zlew wybrać?

Tego typu rozwiązanie zyskuje na popularności, przez co w profesjonalnych sklepach znajdziemy coraz więcej dobrej klasy urządzeń do sterylizacji i filtracji. Popularnym produktem jest filtr Kuna Filter Comfort. Klasyczny filtr do wody pod zlew, zapewni stały dostęp do czystej, filtrowanej, zdatnej do picia wody prosto z kranu. Bez konieczności filtracji przy pomocy dzbanków filtrujących, bez wcześniejszego przegotowania wody, szybko, prosto i maksymalnie wygodnie.

Jaki jest  i jak działa Kuna Filter Comfort?

Kuna Filter Comfort, to filtr do wody, który montujemy w szafce pod zlewem, przyłączając go do wody zasilającej oraz kanalizacji. Kuna Filter Comfort opiera filtrację na kilku etapach:
po pierwsze filtr sedymentacyjny
po drugie filtr sedymentacyjno-węglowy
po trzecie membrana molekularna(osmotyczna)
po czwarte wkład węglowy
po piąte wkład mineralizujący

Tak oczyszczona woda jest niemal krystalicznie, czysta i co ważne dzięki mineralizacji, wzbogacona o składniki mineralne. To ważny element procesu filtracji, ponieważ proces odwróconej osmozy, pozbawia wody wszelkich zanieczyszczeń, ale również dobrych składników, dlatego warto postawić na filtr do wody pod zlew, który posiada dodatkową mineralizację.

Gdzie kupić dobrej klasy filtr do wody?

Dobrej klasy filtra do wody, należy szukać jedynie w profesjonalnych sklepach z urządzeniami do sterylizacji wody. Warto dobrze zaplanować miejsce montażu filtra do wody. Gdzie będzie dostęp do podłącza wody, a także jeśli do filtracji wykorzystywana jest odwrócona osmoza także dostęp do kanalizacji. W profesjonalnym sklepie możemy liczyć na fachowe doradztwo.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!