Niezapomniany pobyt w górach – wędrówki i wypoczynek

0
0

Wyjazd w góry to niezwykle atrakcyjna propozycja dla każdego, kto ceni sobie wyjątkowe krajobrazy i piękno przyrody.

Piesze wędrówki pośród wzgórz i szumiących potoków to cudowny sposób na odpoczynek w gronie rodziny czy przyjaciół. Znakomitym pomysłem będzie wybranie na miejsce pobytu luksusowego hotelu SPA. W takim obiekcie wyśpisz się w komfortowym łóżku i każdego dnia zjesz zdrowy, smaczny posiłek. Hotelowy kompleks SPA zapewni Ci relaks i odprężenie po dniu spędzonym na górskich wędrówkach.

Bez względu na to, jak długi wypad planujesz, czy jest to wyjazd z całą rodziną, czy we dwoje, taki hotel z pewnością spełni Twoje wymagania.

Zalety pobytu w hotelu SPA

Nocleg w hotelu SPA w górach ma wiele zalet. Jedną z nich jest bezpośredni dostęp do atrakcyjnych szlaków dla osób kochających spacery wśród natury. Zimą będzie to fantastyczna baza wypadowa dla narciarzy zjazdowych i biegowych. Luksusowy hotel będzie stanowił dla nich ciepłą przystań, oferującą komfortowe warunki i możliwość regeneracji po aktywnie spędzonym dniu.

Hotele tego typu cieszą się ogromną popularnością, ponieważ nie tylko dają możliwość spędzenia nocy w wygodnym łóżku, ale oferują także interesujące propozycje aktywności pod dachem. Można skorzystać z nich, gdy pogoda nie sprzyja pieszym wędrówkom.

Zabiegi w SPA – nieoceniona korzyść dla zdrowia

Określenie SPA pochodzi od łacińskiego „Sanus Per Aquam”, czyli zdrowie w wodzie. W praktyce oznacza to korzystanie z różnego rodzaju kąpieli, hydromasaży, biczy wodnych, saun, basenów, w których wykorzystuje się wspaniałe i lecznicze działanie wody. 

Hotele SPA w górach powstają w pięknych miejscach, najlepiej wykorzystujących źródła wód naturalnych i mineralnych, na bazie których wykonywane są różnego typu zabiegi.

Zakres oferowanych zabiegów coraz częściej daleko wykracza poza hydroterapię. Wykorzystuje się kompleksowe działanie w kierunku ogólnie pojętego zdrowia. Jest to podejście holistyczne, w którym bardzo istotne są zabiegi odżywcze i upiększające połączone z działaniami relaksacyjnymi stymulującymi wyciszenie umysłu. Nie bez znaczenia jest także szeroko pojęta i różnorodna aktywność fizyczna. Górskie umiejscowienie hotelu SPA to idealna sceneria dla wielu form aktywności, między innymi do wędrówek atrakcyjnymi szlakami wśród wzgórz.

Atrakcyjne trasy górskich wędrówek

Polskie góry są niezwykle malowniczym rejonem kraju. Liczne pasma, o różnym ukształtowaniu i wysokościach, przyciągają miłośników ich magnetycznego piękna o każdej porze roku. Jednym z wielu rejonów o wyjątkowo interesujących szlakach jest Beskid Sądecki. Obejmuje on dwa główne pasma Radziejowej oraz Jaworzyny, które wyjątkowo ciekawie przecina dolina rzeki Poprad. W Beskidzie Sądeckim znajdziemy wiele ścieżek i szlaków, wiodących z przepięknych miejscowości. Jedną z nich jest Szczawnica. To początek szlaku wiodącego przez Bereśnik i Koziarz, gdzie możemy z wieży widokowej podziwiać Gorce. Szlak kończymy w Łącku i tutaj przeprawiamy się na drugi brzeg wartkiego Dunajca.

W Paśmie Radziejowej znajdziemy niezwykle magiczne miejsca, podążając z Piwnicznej do Szczawnicy. Położona na naszej trasie Niemcowa, skrywa urokliwą chatkę „Szałasolot”. Obok niej znajduje się huśtawka, z której roztacza się niesamowity widok.

Kolejną atrakcyjną wędrówkę warto rozpocząć w Jaworkach i kierować się przez Dolinę Białej Wody na przełęcz Obidza. Czekają tu na nas wręcz nieziemskie widoki. Następnie trafiamy na wieżę widokową w Eliaszówce z przepięknym widokiem na szczyty Tatr. Podróż po zaliczeniu klimatycznej Chaty Magóry z przepysznymi pierogami kończymy w Piwnicznej.

Ciekawą propozycją na górską wędrówkę dla zaprawionych piechurów będzie długa trasa wiodąca z Żegiestowa do Piwnicznej. Żegiestów to stara Łemkowska wieś z XVI w., gdzie znajdziemy ciekawą cerkiew. Szlak wiodący przez Wierchomlę, Halę Łabowską i Pisaną dostarczy wielu niesamowitych wrażeń i pozwoli poczuć wspaniałą atmosferę gór. 

Regeneracja w hotelowym SPA

Po powrocie do górskiego hotelu SPA warto skorzystać z bogatej oferty, wybierając zabiegi relaksacyjne przywracające witalność zmęczonemu ciału. Efektywnie prowadzona regeneracja może łączyć różnego rodzaju techniki. Szerokie spektrum masaży, jak na przykład masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich czy masaż relaksacyjny przy użyciu gorących kamieni czy aromaterapeutyczny, przyniosą ukojenie dla zmęczonych mięśni. Możemy zdecydować się na masaż całego ciała albo wybrać masaże częściowe pleców czy stóp.

Doskonale wpłynie na nas wizyta w saunie. Przyniesie stymulację krążenia i pozwoli na lepsze odżywienie tkanek. Sauny w zależności od panującej wewnątrz temperatury dzielimy na: klasyczne parowe, mokre bądź suche. 

Wizyta na basenie będzie idealna dla zregenerowanie ciała. Warto skorzystać z hydromasaży, które mają doskonałe działanie przeciwbólowe. Korzystając z nich, uzyskujemy efekty podobne do masażu. 

Zabiegi regeneracyjne wpłyną kojąco na nasze samopoczucie i pozwolą na odzyskanie energii potrzebnej następnego dnia. Kolejne piękne zielone wzgórza i urokliwe doliny czekają na odkrycie. Wyjazd w góry stanowiący połączenie aktywnie spędzanego czasu z pobytem w hotelu SPA to fantastyczny pomysł na regenerację i wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!