Nowoczesne mieszkanie. Jak urządzić?

0
0
kanapa we wnętrzu

 Urządzanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się często z dużym stresem i pójściem na wiele ustępstw.

Aby urządzić mieszkanie, trzeba wykazać się sporą kreatywnością i pomysłowością. Gotowość do zmian to klucz do sukcesu. Jak urządzić nowoczesne mieszkanie? Czego unikać, a na co warto zwrócić uwagę?

Mniej znaczy więcej

Przewodnim trendem są ostatnio mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym. Czym jest styl nowoczesny? Bazuje on na prostocie, jednolitych kolorach (najczęściej są to biele, szarości) i funkcjonalności. W stylu nowoczesnym, wnętrze ma być nie tylko ładne.

Ma przede wszystkim służyć mieszkańcom, dlatego też coraz częściej odchodzi się od kupna niepotrzebnych i niefunkcjonalnych mebli oraz od dodatków zagracających cenną przestrzeń. Na czasie są pojemne szafy, wygodne kanapy i oryginalne, lecz delikatne dodatki.

Urządzając mieszkanie, pamiętaj, aby było ono urządzone spójnie i jednolicie. Urządzając biały, minimalistyczny salon, zadbaj, by reszta mieszkania również była urządzona w tym stylu. Spójności może dodać ta sama kolorystyka ścian lub mebli. Czasami wystarczą tylko same dodatki, np. proste, minimalistyczne lampy lub żyrandole w każdym pomieszczeniu.

Małym, lecz istotnym szczegółem jest także wybór barwy światła. Czy będzie to barwa zimna, neutralna czy ciepła, zależy tylko od Ciebie. Dopasuj oświetlenie do mieszkania. Sprawdź, czy jest ono zacienione, czy osłonecznione. Od tego w dużej mierze zależy, jaka barwa światła sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Zauważ, że światło w barwach żółtych czy pomarańczowych, sprawia, że wnętrze wydaje się przytulne. Barwa zimna, czasami wręcz biała, nadaje wnętrzu nowoczesności i elegancji.

Wyposażenie mieszkania

Gdy mieszkanie jest już gotowe do umeblowania, często właśnie ten końcowy etap sprawia największą trudność. Wybór mebli i akcesoriów na rynku jest ogromny. Jak wybrać mebel, by nie żałować?

Decyzja musi być przemyślana. Meble mają służyć nam przez lata. Nie łatwo jest wymienić niewygodną kanapę, zbyt wysoką szafę czy powieszone już na ścianie półki. Meble w momencie kupna tracą automatycznie na wartości. Sprzedając je po niższej cenie, stracimy sporo pieniędzy, a oddanie do sklepu złożonej już dwumetrowej szafy, często jest już niemożliwe.

Funkcjonalne meble to takie, które pomieszczą wszystkie Twoje rzeczy. Zamiast kilku mniejszych szaf, kup dużą szafę przesuwną, w której zmieści się niemal wszystko. Jeśli zależy Ci na wyeksponowaniu dodatków, świetnie sprawdzą się witryny podświetlane. Ledy nadadzą wnętrzu nowoczesności, a sama witryna da Ci dużo przestrzeni na wyeksponowanie tego, co chcesz wyeksponować i schowanie tych rzeczy, których niekoniecznie chcesz wysuwać na pierwszy plan.

Co z wyborem kanapy, łóżka czy foteli? Postaw przede wszystkim na wygodę. Nawet najpiękniejszy fotel może okazać się największym koszmarem. Niewygodny fotel nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie stał pusty lub zostanie wieszakiem na Twoje ubrania. Niewygodne łóżko, choć piękne i oryginalne, będzie Twoim utrapieniem każdej nocy.

Wybór kanapy to równie ważna kwestia. Kanapa to miejsce odpoczynku, relaksu i rozrywki. Przed kupnem zastanów się, czy pomieści wszystkich członków rodziny. Czy wybrana kanapa będzie sprawdzać się podczas wspólnych wieczorów filmowych? A co, gdy odwiedzą nas goście? Postaw na komfort i funkcjonalność. To dwie najważniejsze cechy nowoczesnego mieszkania.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!