Widok Filipiny

Lifestyle

Poznaj nietypowe atrakcje Filipin

Danuta Walter - Urych Danuta Walter - Urych 28 września 2023

Filipiny kuszą kurortami, plażami i świetną pogodą, jednak jeśli pragniesz czegoś więcej, nie będziesz się ograniczać do najważniejszych atrakcji i wylegiwania się na plaży. Archipelag składający się z ponad siedmiu tysięcy wysp skrywa wiele interesujących i mniej znanych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Odkryjmy je wspólnie i poszukajmy lokalnych doświadczeń z dala od zatłoczonych kurortów i zgiełku.

Nietypowe atrakcje Filipin

Odwiedzając Filipiny w sposób alternatywny, odkryjesz prawdziwą perłę w koronie Azji Południowo-Wschodniej. Dokąd się wybrać?

Rozpocznij od pobytu na wyspie Siargao, znanej głównie z surfingu, gdzie warto odwiedzić niewielkie jezioro Tayangban, które kryje w sobie tajemniczą sieć podwodnych jaskiń.

Kolejnym niezwykłym miejscem, do którego trudno dotrzeć, ale które zdecydowanie warto zobaczyć, jest piknikowy teren na szczycie góry Daraitan, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na rzekę Tinipac i otaczające góry. Jeśli piękne widoki są tym, co lubisz najbardziej, koniecznie się tam udaj!

Jak widzisz, podążając ścieżką Filipin poza utartym szlakiem, trafisz na tereny, które wciąż pozostają niedostępne dla masowej turystyki, a przy tym są niezwykle interesujące.

Kolejny przykład potwierdzający tę tezę to wyspa Camiguin, która mimo swojego malowniczego położenia oraz bogatej fauny i flory nie jest tak zatłoczona jak inne filipińskie kurorty. To miejsc, w którym doświadczysz prawdziwego, niezmąconego spokoju. Na wyspie Camiguin warto zobaczyć wodospad Katibawasan, który jest jednym z najbardziej malowniczych na całych Filipinach.

Filipińska kultura na wyciągnięcie ręki

Filipiny oferują znacznie więcej niż tylko cudowne plaże i dzikie krajobrazy. Zdecydowanie warto choćby powierzchownie zapoznać się z lokalną kulturą, która jest na wyciągnięcie ręki, gdy tylko oddalisz się od kurortów wypełnionych turystami.

Na wyspie Marinduque odbywa się coroczny Moriones Festival, podczas którego mieszkańcy przebierają się za rzymskich żołnierzy w charakterystycznych maskach, odgrywając sceny Męki Pańskiej.

Z kolei w małych miejscowościach, takich jak Batanes, zanurzysz się w dziedzictwie kulturowym pracy na ryżowiskach i zrozumiesz, jak ważną rolę odgrywa to zboże w życiu Filipińczyków.

Zdecydowanie polecamy odwiedzenie lokalnych targów, gdzie możesz nie tylko kupić autentyczne produkty, ale też zobaczyć, jak wygląda codzienne życie Filipińczyków.

Targi są doskonałym miejscem do spróbowania tutejszej kuchni, która obejmuje mieszankę wpływów hiszpańskich, chińskich i malajskich.

Odwiedź jedno z licznych muzeów, np. Ayala Museum w Makati, które da Ci wgląd w historię i kulturę archipelagu. A może należysz do osób bardziej aktywnych? W takim razie wybierz się na trekking przez góry Cordillera, aby podziwiać starożytne rysunki na skałach praz poznać plemiona górskie.

Integralną częścią kultury Filipin są muzyka i taniec. Spróbuj wziąć udział w lokalnych warsztatach, w których możesz się nauczyć podstawowych kroków tradycyjnych tańców, np. tinikling. Jeśli chcesz zaś zrozumieć duchowość Filipińczyków, odwiedź jedną z licznych świątyń czy kościołów. Możesz też zorganizować wyprawę na wyspę Siquijor, która jest znana z praktyk zielarskich i duchowych.

Najlepszym sposobem na poznanie lokalnej kultury zawsze jednak pozostaje interakcja z tutejszą społecznością. Nie krępuj się nawiązywania rozmów z mieszkańcami – większość z nich mówi po angielsku i chętnie podzieli się swoją kulturą i tradycjami. A aby czuć się bezpiecznie, przed wylotem na Filipiny wykup ubezpieczenie, np. na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-na-filipiny.  

Artykuł przygotowany przez partnera bloga.

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments