kwiaty na dzien matki

Lifestyle

Prezent na Dzień Mamy – słowa miłością pisane

Danuta Walter - Urych Danuta Walter - Urych 13 maja 2022

Za oknem coraz bardziej wiosenna aura – to znak, że wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki.

Pora zastanowić się, jaki prezent podarować mamie w tym roku. Niełatwe to zadanie. Co ucieszy mamę najbardziej? Na pewno wiele radości każdej mamie sprawi upominek niebanalny, który nie tylko zachwyci oko, ale też przyda się na co dzień. Takim upominkiem mogą być eleganckie przybory piśmiennicze.

Mama, nierzadko mająca na głowie cały dom, a często również pracę zawodową, zwykle jest osobą bardzo zabieganą. Aby zorganizować całodzienną logistykę i nie zagubić się w terminach lub sprawach do załatwienia, nasze mamy posiłkują się notatkami.

Do notatek, siłą rzeczy, potrzeba czegoś do pisania – może więc sprawić mamie elegancki, markowy długopis? O ileż przyjemniej zanotować coś ważnego ładnym, modnym długopisem niż reklamową „jednorazówką” lub tanim długopisem, który w dodatku lubi się wypisać akurat wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny!

Solidny długopis uznanej marki to świetny prezent na dzień mamy. Taki długopis na pewno posłuży mamie dłużej, a posługiwanie się nim uprzyjemni nawet tak przyziemną czynność, jak sporządzanie listy zakupów.

Przybory do pisania – wybierz pióro lub długopis na prezent na Dzień Mamy

Mamie, która gustuje w klasycznej elegancji, na pewno spodobałoby się pióro wieczne. Ponadczasowy wygląd, estetyczne wykonanie z materiałów najwyższej jakości, a przede wszystkim niewątpliwy urok korzystania z ekskluzywnego przyrządu do pisania – to argumenty, które przemawiają za wyborem pióra wiecznego jako prezentu na dzień mamy. Jeśli mama lubi pisać zarówno piórem wiecznym, jak i długopisem, możemy sprawić jej funkcjonalny, a jednocześnie efektowny zestaw, zawierający obydwa te przybory.

Do zestawu warto dołożyć też buteleczkę dobrego atramentu albo naboje z atramentem, w zależności od mechanizmu zastosowanego w wybranym przez nas piórze wiecznym.

A może nasza mama ma duszę artystki i zainteresowałaby się sztuką pięknego pisania? W takim przypadku doskonałym upominkiem dla niej byłby zestaw do kaligrafii. Jeśli nie wiemy, jaki krój pisma najbardziej podobałby się mamie, najlepiej wybrać kilka rodzajów stalówek, do różnych wzorów liter. Do tego uniwersalna obsadka oraz buteleczka dobrego tuszu do kaligrafii – i nietuzinkowy prezent na dzień mamy już gotowy! Kaligrafowanie profesjonalnymi przyborami z pewnością przypadnie do gustu niejednej mamie, zwłaszcza, że to nie tylko ciekawy sposób na chwilę relaksu, ale też okazja do trenowania zdolności manualnych, umysłu oraz cierpliwości i kreatywności.

Jeżeli chcemy, aby prezent na dzień mamy był specjalny i wyjątkowy, możemy dodatkowo opatrzyć go grawerem. Grawer można wykonać bezpośrednio na korpusie albo skuwce pióra wiecznego lub długopisu, z wykorzystaniem wybranej czcionki.

Opcjonalnie możemy zamówić tabliczkę z grawerunkiem, zwłaszcza jeśli chcemy zamieścić dłuższy tekst, albo ozdobić go elementami graficznymi. Taka tabliczka, zamocowana w etui, mieszczącym przybory do pisania, w sympatyczny sposób spersonalizuje nasz prezent i będzie dla mamy miłą pamiątką na długie lata.

 

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments