Jak cię widzą tak cię piszą – jak zadbać o przestrzeń przydomową

0
508
Ładne urządzenie domu

Nasze domy i ogrody wymagają regularnego czyszczenia, by móc odpowiednio prezentować się z zewnątrz. Jak zorganizować i wyposażyć miejsce przy domu tak by wygodniej nam było używać odpowiednich do tego akcesoriów?

Garaż lub szopa – odpowiednie miejsce na narzędzia i sprzęty

Miejscem, które świetnie sprawdzi się jako składowisko akcesoriów do utrzymania w czystości naszych domów i terenów przydomowych będzie z pewnością garaż czy specjalnie do tego celu wybudowana szopa.

Pamiętaj tylko, by odpowiednio zorganizować w nich przestrzeń. Unikniesz w ten sposób zagracenia i chaosu. Zamontuj więc szafki (ścienne i te na kółkach), specjalne haki, na których będziesz mógł powiesić niektóre narzędzia czy sprzęty, a także stół i komodę z szufladami.

Co trzymać w garażu

W garażu znajdzie się miejsce nie tylko na samochód. Jeśli dobrze zorganizujesz przestrzeń z łatwością znajdziesz tam miejsce na rowery, narty, narzędzia ogrodowe i samochodowe czy nawet skarby z dzieciństwa.

Zaś jeśli chodzi o rzeczy niezbędne do prac organizacyjno-czyszczących: odkurzacz, kosiarkę, myjkę i akcesoria do myjek ciśnieniowych, miotły, wiadra, detergenty, oleje i impregnaty.

Dobrze jest zaaranżować domową przestrzeń.

Jak dbać o podjazd zimą i latem

Podjazd do naszego garażu i powierzchnia naszej posesji przydomowej obok walorów funkcjonalnych jest też ważnym elementem estetycznym.

Nieważne, czy zbudujesz ją z kostki betonowej, kamiennej czy drewnianej albo czy użyjesz do tego klinkieru – musisz regularnie ją czyścić, zmywając błoto, pył i kurz, ślady opon i butów. Zimą zaś bardzo ważne jest odśnieżanie.

Do pierwszej czynności przyda Ci się szlauch, do drugiej łopata. Jedno i drugie z łatwością przechowasz w garażu lub szopie.

Myj okna nie tylko od wewnątrz

Pamiętaj by regularnie myć okna także z zewnątrz, gdyż pojawiają się na nich pajęczyny i owady, osadza się kurz, a deszcz i śnieg powodują zacieki.

Niezastąpione będzie w tym miejscu użycie myjki ciśnieniowej, która w krótkim czasie i przy Twoim minimalnym wysiłku upora się z problemem.

warto mieć ładnie w domu

Trawnik – wizytówka posesji

Wizytówką Twojej posesji jest trawnik. Musisz więc stale pamiętać, by regularnie go kosić i odpowiednio nawozić i nawadniać.

Zwalczaj też chwasty, używając specjalnych nawozów chwastobójczych. Jeśli zauważasz gdzieniegdzie brązową trawę, pamiętaj, by wyczesać ją z murawy, zaś liście i gałęzie zbieraj na kompost. Jeśli długo leżą na trawie powodują jej żółcenie.

Jakie kwiaty posadzić przed domem

Przestrzeń przydomową z pewnością ożywią kwiaty. Wzdłuż płotu – szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy go zasłonić – posadźmy aster nowoangielski czy ostróżkę ogrodową. Te pierwsze są różowe, niebieskie lub fioletowe i kwitną od września do października, te drugie – granatowe lub różowe – od czerwca do lipca.

Inne piękne rośliny, które warto sadzić przed domem to hortensja ogrodowa, pięknie pachnący bez czy zdumiewający ognik szkarłatny.

Artykuł przygotowany przez partnera bloga

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!