Regeneracja włosów po zimie

0
0
kobieca twarz i włosy
Regeneracja włosów po zimie

Zimą nasze włosy stają się bardziej kruche i należy je jak najbardziej rozpieszczać.

Ale czy zdajemy sobie sprawę dlaczego to właśnie podczas zimy nasze włosy ulegają uszkodzeniom?

Powód jest jeden: włosy nie lubią gwałtownych zmian temperatur. Nawet tych bardzo krótkich, kiedy to z samochodu przechodzimy do pracy czy sklepu czy też z parkingu do domu.

Keratyna zawarta w strukturze włosa natychmiast schładza się (lub zamarza, jeśli temperatura sięga poniżej zera) i struktura włosa ulega uszkodzeniu, czyli rozwarstwieniu.

Jak dbać o włosy zimą?

Aby zachować zdrowe włosy zimą, należy chronić je przed zimnem i zmianami temperatury. Czapka, szalik czy turban będą najlepszymi sprzymierzeńcami w tym okresie.

Uważaj jednak, aby nie „udusić” włosów. Nie zakładaj ciasnych czapek z ostrych włóczek, staraj się wybierać delikatne materiały. Najlepiej naturalne, jak wełna, jedwab czy akryle, które umożliwią włosom oddychanie.

Nie da się, niestety, zupełnie uniknąć zakładania niekomfortowych dla naszych włosów okryć. Bo czy to biegając, czy jeżdżąc na nartach, musimy zadbać o ciepłe i tym samym mocno obciążające dla struktury włosów nakrycie.

Na szczęście możemy wspomóc nasze włosy. Najlepiej zrobić to dwuetapowo: odpowiednią pielęgnacją i dostarczeniem do organizmu odżywczych środków.

Jak pielęgnować włosy zimą? 

Zimową porą wcale nie ma potrzeby mycia włosów codziennie. Zbyt częste mycie wysusza skórę głowy i będzie jeszcze bardziej sprzyjać łamliwości włosów.

Jeśli to możliwe, to zadowolmy się dwoma, maksymalnie trzema myciami w tygodniu. Do mycia używajmy delikatnych szamponów, najlepiej z biotyną, aloesem, krzemem lub innymi odżywczymi składnikami.

Wskazane jest mycie włosów letnią wodą, aby nie osłabiać dodatkowo zbyt ciepłą wodą już i tak osłabionych przez zmiany temperatury włókien włosów.

W jaki sposób poprawić kondycję włosów po zimie?

Aby włosy były zdrowe musimy im także  dostarczyć odpowiednich składników zawartych w pokarmie.

Genialnie działa na nasze włosy biotyna, czyli witamina B7, której spore ilości znajdują się w takich produktach jak: wątroba i mięso, orzechy, jajka, ciemny ryż, pomidory, czy soja.

Biotyna docierająca do struktury włosa zapobiega jego matowieniu i zapobiega rozdwajaniu się i tym samym łamliwości włosów.

Ale nie tylko biotyna odpowiada za dobry stan naszych włosów.

Niezwykle istotny jest odpowiedni poziom witaminy A (odpowiedzialnej  za wzrost mieszków włosowych), witaminy C (zapobiegającej łamliwość i rozdwajaniu włosów), witaminy E (zapewniającej odpowiedni poziom nawilżenia włosów i przyspieszająca ich wzrost) oraz krzemu, cynku i miedzi.

Nie zawsze jednak spożywamy wszystkie potrzebne włosom dodatki w pokarmach, dlatego też

warto dokarmić włosy i zapewnić im odpowiedni poziom potrzebnych witamin i pierwiastków poprzez sprawdzone suplementy diety.

Jakich kosmetyków i suplementów diety możemy używać do osłabionych po zimie włosów?

Wiele firm posiada w swojej ofercie parafarmaceutyki i kosmetyki, które zawierają w swoim składzie pierwiastki wzmacniające kondycję naszych włosów.

Dodatek biotyny, krzemu organicznego, oleju kokosowego aloesu i innych organicznych dodatków  nie tylko będą chroniły włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale i spowodują, że włosy będą miękkie i lśniące.

Zrozumiałe, że zróżnicowana dieta jest wskazana, aby włosy były zdrowe i pełne blasku.

Jednak przyjmowanie suplementu diety na włosy to także dobry sposób na zapewnienie organizmowi dziennej, dobrze dobranej dawki.

Czasem trudno znaleźć czas na chodzenie po sklepach i poszukiwanie dobrych dla naszych włosów kosmetyków i suplementów diety.

Kliknij apteka online – tam znajdziesz szeroki asortyment środków do pielęgnacji włosów z dokładnym opisem działania poszczególnych preparatów czy suplementów diety polecanych do wzmocnienia włosów.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!