Restauracja dla dorosłych w Kołobrzegu. Elegancko i wybornie

0
0
kobieta w restauracji
Restauracja dla dorosłych w Kołobrzegu

Restauracje dla dorosłych. Czyli rodzice z dziećmi nie zjedzą w nich posiłku! Nowy trend czy dyskryminacja?

Temat dość kontrowersyjny, co nie znaczy, że należy go pomijać.

Dzieci w każdej restauracji. Tak czy nie?

Zacznę od tego, że uwielbiam dzieci. Kiedy wyjeżdżam z wnukami na wakacje, zawsze przygotowuję dla nich nie tylko sporo atrakcji, zabaw i konkursów (o których można przeczytać w artykułach na blogu), ale także chodzę z nimi na posiłki do restauracji.

Rozmawiamy o tym, jak należy zachować się w restauracji, abyśmy zarówno my, jak i ludzie wokół nas mogli przyjemnie zjeść posiłek.

Powiem tak. Niezależnie od tego czy jestem w restauracji w towarzystwie dzieci, czy tylko dorosłych, zawsze denerwują mnie biegające po restauracji i wrzeszczące dzieciaki.

Czy jestem zatem przeciwna zabieraniu dzieci do restauracji? Absolutnie nie!

Dzieci muszą mieć możliwość nauczenia się, jak należy zachowywać się w miejscach publicznych, w tym także w kawiarniach, barach i restauracjach. To po prostu część dorastania i uczenia się świata.

Przeszkadzają Ci dzieci w restauracji?

Oczywiście, w całej tej sytuacji i zamieszaniu wokół restauracji tylko dla dorosłych, niezwykle ważnym czynnikiem są rodzice, czy też opiekunowie dzieci jedzących w restauracji.

Jeśli oni nie będą uczyli dzieci poprawnego zachowania, to skąd dzieci mają wiedzieć, że restauracja to nie jest miejsce do biegania i krzyczenia przy przy stole?

Wiadomo, że nawet najlepiej ułożone dziecko może mieć gorszy dzień, być zdezorientowane nowym miejscem. Ba, może być nawet przerażone i dlatego zacznie reagować agresywnie.

I tutaj znowu pojawia się zachowanie osób dorosłych. Podzieliłabym je na takich, którzy mają na uwadze, że wokół są inni ludzie i takich, których nie interesuje nic poza nimi samymi.

W pierwszym przypadku reagują na złe czy zbyt głośne zachowanie dzieci lub czasem wychodzą z dzieckiem, aby je wyciszyć.

W drugim otoczenie wysłuchuje krzyków i atmosfera wokół stolika z dziećmi zwykle robi się nerwowa.

Czy zawsze tak musi być? Czy tak jak są hotele i restauracje przyjazne dzieciom mogą być także takie obiekty przyjazne tylko osobom dorosłym? Którzy w spokoju pragną zjeść posiłek lub po prostu posiedzieć i pogadać ze swoim towarzystwem przy stoliku.

Dorośli potrzebują przerwy

Rodzice czy też opiekunowie dzieci po prostu czasem potrzebują przerwy.

Odpoczynku od dziecięcego szczebiotu, zasłuchania się ciszę czy przyjemną muzyczkę i zatopieniu się w świecie dorosłych. Bez myślenia o dzieciach, ich karmieniu czy pilnowaniu. Ot, taki mega reset od codziennego świata.

Hotele dla dorosłych

Coraz częściej moi znajomi wyjeżdżając na wakacje lub na weekend szukają hoteli tylko dla dorosłych.

Ba, poznana podczas tegorocznych wakacji Ola, matka dwójki uroczych kilkulatków, która wraz z mężem prowadzi na wschodzie Polski przyjazną dzieciom agroturystykę, raz w roku wyjeżdża tylko z mężem na romantyczny wypad i zawsze wybiera hotel dla dorosłych.

Dlaczego, ktoś zapyta? Skoro tak bardzo lubi dzieci, że w swojej agroturystyce przychyla im nieba?

Bo po prostu pragnie odpocząć od dziecięcego świata i odprężyć się w spokoju.

Restauracje dla dorosłych

Niejako uzupełnieniem hotelu dla dorosłych jest restauracja dla dorosłych. Bowiem wybierając taki właśnie rodzaj noclegu, mamy nadzieję również na posiłki spożywane w większej ciszy niż w restauracjach przyjaznych dzieciom.

I nie ma w tym nic złego. Oczywiście, moim zdaniem.

Bo nawet jeśli jedna z kilkudziesięciu restauracji zaprasza w swoje progi tylko osoby dorosłe, to przecież w pobliżu jest wiele miejsc, do których można pójść z dzieckiem.

Nowa twarz restauracji La Maison w Kołobrzegu

Jednak nie tylko sam fakt restauracji dla dorosłych przyciąga chętnych. Musi to być 2 w 1. Czyli także kuchnia ze znakomitym jedzeniem najwyższej jakości.

I tak właśnie jest w restauracji La Maison w Kołobrzegu mieszczącej się w hotelu Leda. Blisko morza, a jednocześnie na końcu miasta, gdzie nia ma tłumów i hałasu. Czyli nawet otoczenie restauracji sprzyja wypoczynkowi w trybie „slow”.

Hotel znam, bo byłam w nim dwukrotnie przed zamianą hotelu i restauracji w obiekt dla osób powyżej szesnastego roku życia.

Zmiana profilu działalności tylko zwiększyła komfort wypoczynku i spożywania posiłków. Posiłków pysznych, doskonale skomponowanych, podanych w eleganckim otoczeniu.

Kuchnia śródziemnomorska, owoce morza i znakomite steki to tylko kilka przykładów, z których możemy skomponować swoją kolację czy obiad.

Będąc gościem hotelu lub po prostu wpadając (warto wcześniej zarezerwować stolik) na coś słodkiego lub posiłek z zewnątrz.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!