Stylowe mieszkanie, czyli o czym warto pamiętać, dekorując wnętrze

0
0
jak urządzić mieszkanie
Jak urządzić mieszkanie w domu.

Wszyscy z niepokojem patrzymy na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Bojąc się zarażenia, większość z nas ze spokojem przyjęła wieść o nakazie pozostania w domach. Nie jest jednak tajemnicą, że po kilku dniach izolacji wielu z nas zaczęła doskwierać nuda. Jak sobie z nią poradzić? Przearanżujmy mieszkanie!

Tanio, ale z klasą

Postaw na prostotę

Chcąc unowocześnić swoje wnętrze, najważniejsze okazuje się radykalne uproszczenie jego wystroju. Dokładnie przyjrzyjmy się naszym meblom oraz dodatkom i zastanówmy się, czy ich prezencja pasuje do naszego planu o stylowym mieszkaniu. Jeśli nie – pozbądźmy się ich. Nie zaśmiecajmy swojej przestrzeni kiczowatymi bibelotami czy komodami udekorowanymi staromodnymi ornamentami.

Zrób to sam!

Świetnym i ekonomicznym sposobem na dekorację mieszkania jest wyposażenie go w samodzielne wykonane meble. Na szczęście w trakcie izolacji mamy sporo czasu na tego rodzaju projekty. Wystarczy zamówić przez Internet kilkanaście palet z dostawą do domu i zabrać się za tworzenie z nich szafek, stolików czy nawet łóżka!

Efektowne dodatki

Dodatki to kolejne elementy, które bez problemu kupimy online. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z ich ilością! Jeśli damy się ponieść zakupowemu szaleństwu, to z pewnością skończymy z całym stosem niepotrzebnych akcesoriów i zamiast stylowego wnętrza, będziemy mieć po prostu bałagan. Postawmy raczej na kilka klasycznych i pasujących do siebie przedmiotów, które dodadzą mieszkaniu charakteru.

Przestronna kraina pełna światła

Zrób porządek!

Przestrzeń jest kluczowym elementem modnego mieszkania i dlatego przy jego redekoracji zacznijmy od generalnych porządków! Pozbądźmy się wszystkich mebli i dodatków, które nie są nam potrzebne. Resztę poustawiajmy w taki sposób, by zajmowały jak najmniej miejsca. Dzięki temu nasze wnętrze wyda się przestronniejsze.

Niech nastanie światło

Chcąc poprawić wygląd mieszkania, postarajmy się dodać mu nieco światła. Zdejmijmy żaluzje i odsłońmy ciężkie zasłony, tym samym wpuszczając przez okna więcej promieni słonecznych. Dodatkowo zadbajmy o sztuczne oświetlenie. W sypialni i gabinecie postawmy na żarówki o ciepłej, żółtej barwie, natomiast w salonie zainstalujmy nieco mocniejsze światło.

Nie bój się kafli, czyli jak pokochać kominki kaflowe

Jeśli mieszkamy w leciwej kamienicy, to istnieje duża szansa, że częścią wyposażenia naszego mieszkania jest stary piec lub kominek kaflowy. Wielu z nas pewnie nie jest zachwyconych jego obecnością we wnętrzu, które staramy się przecież unowocześnić. Pamiętajmy jednak, że odpowiednio odremontowane kominki kaflowe mogą dodać pomieszczeniu niezwykłej wyjątkowości.

Nie ubolewajmy więc i po prostu postarajmy się odnowić piec. Zamówmy w sieci eleganckie kafle i znajdźmy film instruktażowy, dzięki któremu bez problemu nauczymy się jak je fachowo położyć. W mgnieniu oka stary kominek okaże się naszym ulubionym elementem wystroju!

Kominki kaflowe znajdziesz w sklepie https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!