Jak łatwo poukładać wszystko w swojej szafie?

0
0
szafy w mieszkaniu
Odpowiednio ułożone ubrania w szafach w mieszkaniu to ułatwienie codziennego ubierania się.

Zaplanuj uporządkowanie ubrań w Twojej szafie, a już nigdy nie będziesz spędzać czasu na nieustannym segregowaniu i przeszukiwaniu szaf.

Co prawda porządkowanie szafie jest nieustannym procesem ciągłym (bo przecież zmieniamy odzież), ale jeśli ustalisz sobie strategię, której będziesz się trzymać, to już nigdy więcej nie będziesz marnować czasu na układaniu i przekładaniu ubrań.

1.Uporządkuj ubrania według kategorii

Podziel swoje ubrania na kategorie: płaszcze i kurtki, spodnie, garnitury i garsonki, sukienki, bluzki, swetry, topy, akcesoria i bieliznę.
Przejrzyj wszystkie elementy w jednej kategorii, zanim przejdziesz do następnej.

Przeglądając swoje rzeczy, zatrzymaj tylko te ubrania, które lubisz i nosisz. Jeśli czegoś nie założyłeś od roku – wrzuć to do worka z darowizną.

2.Opróżnij i wyczyść szafę

Kiedy już posegregujesz ubrania według kategorii i odłożysz na bok rzeczy „do wydania” przyjrzyj się swojej szafie i wyciągnij z niej wszystko, co się tam jeszcze znajduje.

Wymyj ścianki szafy i wszystkie półki.

3.Zaprojektuj swoją szafę

Zaplanuj przestrzeń, która będzie służyła powieszeniu ubrań na wieszakach i poukładania na półkach lub w specjalnych koszach. Pomocne są plastikowe szuflady i wkłady, które wykorzystasz do bielizny i akcesoriów.

 4.Przechowuj swoje ubrania według kategorii

Umieść ubrania tej samej kategorii obok siebie.

5.Zawieś na wieszakach delikatne rzeczy i koszule

Sukienki, garnitury, garsonki, marynarki i bluzki zawieś na wieszakach. Zrób tak, aby wszystkie ubrania były skierowane w jednym kierunku.

Dłuższe rzeczy zawieś po lewej stronie, a krótsze po prawej, tak, aby spód ubrań tworzył linię opadającą w dół.

6.Zastosuj jednakowe wieszaki

Koszmarnie wyglądają przypadkowo dobrane druciane i plastikowe wieszaki. Warte polecenia są solidne, filcowe wieszaki na delikatnych konstrukcjach.

Do ciężkich garniturów, płaszczy i kurtek użyj solidniejszych wieszaków.

7.Grube rzeczy ułóż na półkach

Swetry i dżinsy ułóż na półkach w osobnych stosach.

8.T-shirty, piżamy i ubrania do ćwiczeń wrzuć do pudełek

Ubrania takie jak bawełniane koszule, legginsy i spodenki są zwykle cienkie i giętkie, co czyni je idealnymi kandydatami do techniki rolowania i wkładania do pudełek.

Ta technika pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, jeśli zrobisz to dobrze. Zamiast składać i układać w stosy, to bardziej miękkie i cieńsze ubrania po prostu złóż na pół i zwiń w zgrabne małe tubki.

Wsuń zwinięte ubrania do pudełek na buty (idealne do wsuwania do szuflad) lub użyj drucianych koszy lub przezroczystych pojemników.

9.Najczęściej używane ubrania przechowuj na wysokości oczu

Ubrania, które zakładasz najczęściej przechowuj na wysokości oczu.

Rzadziej używane rzeczy umieść bezpośrednio nad lub pod najpopularniejszymi ubraniami i przenieś najmniej używane ubrania (na przykład sezonowe) na górną półkę.

10.Oznacz swoją szafę kolorami

Co prawda porządkowanie ubrań według koloru jest dość żmudną czynnością, ale efekt końcowy znacznie ułatwi wybór stroju, zwłaszcza jeśli jesteś osobą wizualną.

11.Wykorzystaj ściany i półki

Każda szafa ma tajną broń do przechowywania, która zmienia cały układ twojej szafy: to przestrzeń pionowa na drzwiach i ściankach szafy.

Zawieś na nich półki – koszyki,  w których znajdzie się miejsce na dodatki do ubrań. Z kolei na specjalnych haczykach i organizatorach powiesisz torebki, krawaty, apaszki i szaliki.

12.Do bielizny używaj przegródek do szuflad

O wiele bardzie przejrzyście wyglądają szuflady z bielizną, jeśli skarpetki, rajstopy, bieliznę i paski zwiniesz w ruloniki i powkładasz do szuflad w poszczególne przegródki.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!