Jakich błędów unikać, kupując ubezpieczenie turystyczne online?

0
0
człowiek w poczekalni na lotnisku
Ubezpieczenie podróży lotniczych

Szykujesz się na długo wyczekiwaną podróż? Bilety – są, walizki – gotowe, ładowarka do telefonu – spakowana!

Wszyscy mamy listę kontrolną, którą sprawdzamy, zanim wyruszymy cieszyć się wakacjami, które planowaliśmy od dłuższego czasu. Jednak wciąż szerokie grono turystów zapomina o uwzględnieniu w swojej liście polisy na podróż. Na szczęście szybko można nadrobić to przeoczenie, kupując ubezpieczenie turystyczne online. Jak wybrać odpowiedni pakiet? Wskazujemy najpopularniejsze błędy, popełniane podczas zakupu polis turystycznych.

Nieuważna lektura zasad ubezpieczenia

Polisy na zagraniczne podróże mogą być pełne wyłączeń i reguł, które wiele osób uważa za mało istotne. O ich znaczeniu przekonują się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia i pojawią się problemy z wypłatą pieniędzy. Jeśli chcesz uprawiać sporty ekstremalne, ale Twoja polisa nie pokrywa kosztów leczenia w przypadku kontuzji lub chcesz zabrać ze sobą nowoczesny laptop, ale Twoja polisa obejmuje gadżety elektroniczne tylko do pewnego limitu, możesz nieprzyjemnie się rozczarować. Zawsze czytaj warunki ubezpieczenia turystycznego online przed dokonaniem zakupu.

Kupowanie najtańszej lub bardzo kosztownej polisy

Często turyści dzielą się na dwie grupy – takich, którzy kupują drogą polisę z wysokim limitem ubezpieczenia (maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel zapłaci za dane roszczenie) lub takich, którzy wybierają tanie ubezpieczenie turystyczne online, sądząc, że to tylko strata pieniędzy. W obu przypadkach mogą popełniać błąd. Najlepszy wybór leży gdzieś pośrodku. Bez problemu znajdziesz polisę w rozsądnej cenie, obejmującą wszystkie niezbędne zakresy ochrony. Warto zawsze najpierw zadać sobie kilka pytań:

– Gdzie się wybierasz?- Jakie aktywności będziesz podejmować na miejscu?- Z kim podróżujesz?- Co obejmuje Twój bagaż?

Odpowiedzi pomogą Ci określić, jakich zakresów ochrony potrzebujesz. Dzięki temu precyzyjnie dobierzesz polisę do specyfiki swojego wyjazdu i nie zaskoczą Cię żadne konsekwencje niespodziewanych zdarzeń.

Zakup ubezpieczenia turystycznego online na ostatnią chwilę

Bardzo często popełnianym błędem jest szukanie polisy turystycznej tuż przed samym wyjazdem. Czas jest złym doradcą – łatwo z tego powodu popełnić inne, wymienione już wcześniej błędy. Internet daje Ci możliwość porównania poszczególnych wariantów ubezpieczenia u kilku różnych firm. Nie rezygnuj z tej korzyści. Warto przeznaczyć trochę czasu na wybór polisy, satysfakcjonującej zarówno pod kątem finansowym, jak i pod względem zakresów ochrony.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Poprzedni artykułJakiej marki baterie wannowe polecają projektanci?
Następny artykułProsty przepis na ryż z jabłkami
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dana - Jawagabunda. Zapraszam Was do bloga z dojrzałym spojrzeniem na świat, w którym będziemy wspólnie smakować życie ( dosłownie i w przenośni) i odkrywać w sobie zainteresowania. To blog dla nas - którzy mimo posiadania wielu lat - nadal z pasją idą przez siebie.