Skąd się wzięła popularność WooCommerce dla WordPress?

0
0
karty kredytowe i wózek na zakupy

WooCommerce to platforma e-commerce, która usprawnia działanie i tworzenie sklepu internetowego na platformie WordPress.

Bez wątpienia jest to godne uwagi narzędzie, które bezproblemowo zintegruje z WordPressem Twój sklep internetowy. Zatem czym jest WooCommerce?

WooCommerce – czym jest i dlaczego powinieneś go mieć?

Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejszą platformą do tworzenia sklepów internetowych jest WordPress. Więc jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z WordPressem i tamtejszym CMS, wtyczka Woocommerce nie powinna być dla ciebie czymś nadzwyczajnym. Wygoda WordPressa i jego wiele zalet stale przyciągają nowych przedsiębiorców. Dlatego dzięki połączeniu WordPressa z wtyczką Woocommerce możemy zyskać jeszcze więcej.

Dlaczego WooCommerce jest tak popularny na platformie WordPress? Wszystko za sprawą ułatwień, jakie idą w parze z wtyczką. Dzięki niej sprawniej możemy zarządzać sklepem i produktami oraz łatwo dokonywać modyfikacji i zmian zarówno w samym sklepie, jak i w towarze.

Dzięki połączeniu WordPress + WooCommerce możemy stworzyć i prowadzić zarówno mały sklep internetowy, jak i duży. Ponadto z wygody, jaką oferuje to połączenie, mogą korzystać nie tylko właściciele firm, ale także ich użytkownicy i klienci.

Jeśli dopiero zastanawiasz się nad stworzeniem sklepu i nie miałeś nigdy do czynienia z WordPressem nie musisz się niczego obawiać. Zarówno sama platforma, jak i wtyczka, są bardzo intuicyjne w obsłudze. Dlatego z pewnością poradzisz sobie na każdym etapie zarządzania sklepem.

Zalety Woocommerce

Bez wątpienia wtyczka ta ma wiele zalet. Używanie jej może usprawnić funkcjonowanie sklepu oraz ułatwić płacenie online. Do niekwestionowanych zalet WordPressa i wtyczki Woocommerce zaliczamy:

  • szeroką gamę szablonów i motywów, dzięki którym dostosujemy wygląd sklepu do naszych preferencji,
  • sprawniejsze zarządzanie sklepem,
  • niskie koszty idealne dla każdego, 
  • możliwość dokonywania modyfikacji i zmian związanych ze sklepem i z produktami,
  • szybkość i łatwość w dostosowaniu strony (a to za sprawą gotowych modułów),
  • możliwość zastosowania zarówno w małych, jak i dużych firmach,
  • bezpieczne płatności w WordPress w Twoim sklepie ­platforma umożliwia łatwą integrację sklepu z płatnościami online,
  • wiele dodatkowych rozszerzeń, które pomagają w prowadzeniu sklepu internetowego.

Prowadząc sklep na WordPressie oparty o wtyczkę Woocommerce zyskujemy przestrzeń, która będzie prosta i intuicyjna w obsłudze. Ta niepodważalna zaleta z pewnością przyniesie konsekwencje w postaci zwiększonej liczny odwiedzin oraz większej sprzedaży. Dzięki tym cechom nowi klienci z łatwością przyswoją wygląd strony oraz zaznajomią się z jej funkcjonowaniem.

Korzystanie z WordPressa pozwala na własnoręczne wprowadzanie poprawek oraz dodawanie treści bądź produktów na stronie. Takie samodzielne rozwiązania znacząco ułatwiają zarządzanie sklepem i sprawiają, że jeszcze bardziej jesteś w stanie dostosować go do swoich potrzeb.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!