Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

0
0
Rolety w oknie
Zaciemniające rolety to super pomysł na słoneczne okno.

Choć coraz częstsze słoneczne dni sprawiają nam radość, to jednocześnie mogą być źródłem pewnych problemów, szczególnie jeśli pracujesz przy komputerze.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich rolet, które zaciemnią pomieszczenie. Jakie rolety się do tego nadają?

Pod tym względem jest kilka opcji, które mogą być mniej lub bardziej kosztowne i w różnym stopniu zablokują promienie słoneczne. Wśród nich znajdziesz:

  • standardowe rolety – ważne by były zrobione z grubego, nieprzejrzystego materiału
  • specjalne rolety zaciemniające – mogą mieć dodatkową warstwę gumową lub specjalną, odbijającą światło
  • rolety rzymskie zaciemniające – dodatkowym atutem są ich walory estetyczne
  • rolety dzień i noc – najbardziej praktyczne rozwiązanie, które pozwala wygodnie regulować ilość wpuszczanego światła

Kolor rolety, a przepuszczanie światła

Rolety nieprzepuszczające światła to według wielu osób takie, które mają ciemny kolor. Jest to jednak nie najlepsze kryterium przy zakupie rolet zacieniających. Choć kolor faktycznie wpływa nieco na poziom odbijania światła, to inne aspekty są bardziej istotne.

Rolety odbijające światło, muszą mieć przede wszystkim gęsty materiał o wysokiej gramaturze. To właśnie gruba tkanina zastosowana w rolecie zapewni skuteczne zaciemnienie, nawet jeśli będzie biała. Wybór koloru możesz potraktować więc jako ekstra bonus.

Mając to na uwadze, z pewnością odnajdziesz wśród miliona produktów te, które w większym stopniu zaciemnią pomieszczenie. Jednak jeśli poszukujesz rolet najlepiej odbijających światło i nie chcesz ograniczać się co do wyboru materiałów i kolorów, wybierz specjalne rolety, które zostały stworzone właśnie w tym celu.

Jakie są rodzaje rolet zaciemniających?

Rolety zaciemniające powstały z myślą o skutecznym odbijaniu promieni słonecznych. Mogą one przyjmować różną formę, lecz najczęściej ich specjalne właściwości są wynikiem nałożenia na materiał dodatkowej warstwy refleksyjnej bądź podgumowaniu.

Dzięki temu rolety nie przepuszczają światła bez względu na wybrany przez Ciebie kolor. Ta technika sprawdza się w różnych rodzajach rolet, jak choćby:

  • rolety w kasecie
  • rolety wolnowiszące
  • rolety bezinwazyjne
  • rolety rzymskie
  • rolety plisowane

Szczególnie atrakcyjną opcją są rolety rzymskie. To połączenie stylu i ergonomii. Wysokie walory estetyczne w połączeniu ze skutecznym odbijaniem światła słonecznego daje bezkompromisowe połączenie w postaci rolet rzymskich zaciemniających. Na wymiar przygotowane rolety sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach.

Rolety dzień i noc

Szczególnie praktyczną opcją są tzw. rolety dzień i noc. Dzięki zastosowaniu na zmianę przejrzystych i nieprzepuszczających światła pasom możemy łatwo regulować poziom przepuszczanych promieni słonecznych.

Przy ustawieniu maksymalnego nasłonecznienia roleta dzień/noc wciąż stanowi ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jest to więc idealne rozwiązanie do okien wychodzących na ulicę.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!