Najpiękniejsze miejsca w Rzymie

0
1
Jakie są najpiękniejsze miejsca w rzymie
Rzym - co warto zwiedzić?

Rzym to stolica Włoch położona nad malowniczą rzeką Tyber oraz Morzem Śródziemnym. Miasto zachwyca antycznymi zabytkami, wyjątkową architekturą i dziełami sztuki oraz romantycznym klimatem. Wakacje w Rzymie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Loty do Włoch odbywają się z licznych lotnisk na terenie całej Polski. Bezpośrednio do Rzymu można dostać się m.in.: z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania, Rzeszowa. Lot do największego miasta Włoch trwa średnio 2,5 godziny.

Koloseum 

Koloseum, czyli amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najbardziej charakterystycznych i zachwycających budowli nie tylko w Rzymie, lecz także na całym świecie. To potężny obiekt o owalnym kształcie, niegdyś odbywały się tu rzymskie igrzyska, a szczególną popularnością cieszyły się walki gladiatorów.

W 2007 roku budowla została okrzyknięta jednym z 7 nowych cudów świata. Bilet do Koloseum upoważnia również do zwiedzania Forum Romanum, czyli najstarszego placu w Rzymie, oraz Palatynu – historycznego wzgórza miasta, dlatego warto z tego skorzystać. 

Forum Romanum

Forum Romanum to najstarszy miejski plac w starożytnej stolicy Włoch, gdzie znajdują się ruiny przeróżnych okazałych budowli, łuków triumfalnych (np. Łuk Tyberiusza), świątyń rzymskich bogów (np. świątynia Wenus i Romy), pomników i kolumn oraz wielu innych zabytkowych obiektów, takich jak: Tabularium, Milliarium Aureum, czyli „złoty kamień milowy”, Kuria, Regia. Obiekt otacza sześć wzgórz: Kapitol, Wiminał, Palatyn, Kwirynał, Celius, Eskwilin.

Wzgórze Palatyn 

Wzgórze Palatyn to również jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. uznawane za najstarszą rzymską wioskę (łac. Roma quadrata). To właśnie tutaj w grocie Lupercal słynna wilczyca miała karmić Remusa i Romulusa.

Na wzgórzu znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać najbliższą okolicę, czyli Koloseum oraz historyczny plac Forum Romanum. Spędzając urlop w Rzymie, warto wybrać się na przyjemny spacer pośród kamiennych ruin, aby poznać historyczny fragment miasta.

Kapitol 

Kapitol to kolejne legendarne rzymskie wzgórze o dwóch charakterystycznych wierzchołkach, które należy do najpiękniejszych miejsc we włoskiej stolicy. U jego podnóża znajduje się słynny Piazza di Aracoeli z ogromną ilością zieleni, a na szczyt prowadzą schody zaprojektowane przez samego Michała Anioła. Centralne miejsce na Kapitolu zajmuje kopia pomnika Marka Aureliusza.

Oryginał posągu można podziwiać w Muzeach Kapitolińskich. Na terenie obiektu warto również zobaczyć Bazylikę Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego. O świątyni krąży legenda, że powstała w miejscu, w którym cesarz August zobaczył na własne oczy Matkę z Dzieciątkiem.

Piazza di Spagna 

Piazza di Spagna to jeden z najbardziej znanych placów we Włoszech, głównie za sprawą 137-stopniowych schodów, u szczytu których znajduje się przepiękny kościół Trinita dei Monti. Schody Hiszpańskie należą do najdłuższych w Europie, a ich projekt autorstwa Francesca de Sanctisa powstał w XVIII wieku.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!