Przejażdżka koleją wąskotorowa w Czechach niczym zwiedzanie Toskanii

0
0
kolejka wąskotorowa Czechy
Trasa kolei wąskotorowej w Czechach

Kolejka wąskotorowa Osoblaha – Tremesna blisko granicy z Polską. Podróż przez pofałdowane tereny, przywodzące mi na myśl Toskanię.

Zupełnie przypadkiem trafiłam na kolej wąskotorową w Czechach podczas mojej wyprawy rowerowej blisko polskiej granicy.

Co prawda pociąg nie jechał, ale zaciekawiły mnie dobrze utrzymane tory i mini-dworce. Popytałam i to czego się dowiedziałam zamieszczam poniżej.

Całą historię kolejki wąskotorowej możesz poznać na stronie, do której poprowadzi Cię link zamieszczony na końcu tego artykułu.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kolejka wąskotorowa Tremesna -Osoblaha

Trasę pociąg pomiędzy Tremesna a Osoblaha pociąg pokonuje w 1 godzinę i 15 minut, podczas gdy samochodem pokonasz tę trasę w 15 minut. Jazda pociągiem pozwala na leniwe cieszenie się zachwycającymi widokami na pofałdowany, niczym w Toskanii, teren.

Kolejka wąskotorowa kursuje codzienne (jako normalny środek transportu) a w okresie wakacyjnym wagony prowadzi parowa ciuchcia z odkrytymi wagonami, w tym z jednym gastronomicznym z piwem.

Do pociągu można zabrać rower i tym sposobem połączyć zwiedzanie zamków w Czechach z nostalgiczną przejażdżką kolejką wąskotorową.

przystanek kolejki wąskotorowej w Czecach
Jedna ze stacji na trasie kolejki wąskotorowej Osoblaha

Kolejka wąskotorowa Czechy – rozkład jazdy

Rozkład jazdy z podaniem informacji, kiedy skład prowadzi prawdziwa parowa ciuchcia znajdziesz na oficjalnej stronie kolejki wąskotorowej Tremesna – Osoblaha

Kliknij ten link, a przeniesiesz się na oficjalną stronę kolejki wąskotorowej Osoblaha.

Chcesz lepiej poznać Czechy?

Zerknij do mojego artykułu o zwiedzaniu zamków czeskich na rowerze, dzięki któremu trafiłam w to miejscu lub wybierz się (pieszo lub na rowerze) na osławioną czeską górę Pustewny.🏨 🛌    Szukasz noclegu w Czechach? 

Cieszę się, że zawitałaś/zawitałeś na mój blog.

Jeśli moje artykuły są dla Ciebie interesujące, a zawarte w nich porady przydatne miło mi będzie jeśli, planując rezerwację noclegu w Czechach lub gdzieś w świecie, skorzystaj z linku polecającego booking.com  lub z wyszukiwarki poniżej.

Dla Ciebie cena nie ulegnie zmianie, a ze mną booking.com podzieli się swoją prowizją, co będzie dla mnie bardzo pomocne w utrzymaniu bloga.

Napisz w komentarzu pod artykułem, jeśli masz jakieś pytania dotyczące wyjazdu – chętnie pomogę.

Dziękuję serdecznie 🙂 Dana/jaWagabundaBooking.com

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!