Wrocławskie targowiska – gdzie najlepiej kupić wyroby rzemieślników i świeżą żywność?

0
952
Wrocłąw - targ

Wrocławskie targowiska – gdzie najlepiej kupić wyroby rzemieślników i świeżą żywność?

Choć czasy świetności targowisk i bazarów już minęły, na mapie Wrocławia nadal można znaleźć kilka wyjątkowych miejsc, w których  sprzedaje się lokalną, zdrową żywność czy wyroby rzemieślników. Które z nich warto odwiedzić? Sieć AccorHotels przygotowała listę 3 najciekawszych targowisk.

Dworzec Świebodzki – targowisko rozmaitości

Pierwszym punktem na mapie wrocławskich targowisk jest Dworzec Świebodzki. Miejsce to znajduje się w samym sercu stolicy Dolnego Śląska, na terenie Starego Miasta, blisko placu Orląt Lwowskich i fosy. Od lat 40. XIX wieku aż do 1991 roku zatrzymywały się tu pociągi m.in. do Wałbrzycha czy Jeleniej Góry. Wraz  z Dworcem Dolnośląsko-Marchijskim i Dworcem Górnośląskim były to trzy główne stacje kolejowe Wrocławia.

Gdy budynek został wydzierżawiony przez Teatr Polski, a później przez kolejne kluby muzyczne, obszar torów i stacji przeznaczono na działalność targową, która trwa do dzisiaj.

Na Dworcu Świebodzkim można kupić świeże warzywa i mięso. Kupcy oferują również sprzęty gospodarstwa domowego, akcesoria, ubrania, rowery. Choć zarząd stacji wielokrotnie informował o zamknięciu targowiska, nadal można z niego korzystać.

Targ czynny: w każdą niedzielę od wczesnych godzin porannych do 15:00.

Młyn Sułkowice – pchli targ

Drugim miejscem, gdzie spotykają się lokalni kupcy, jest Młyn Sułkowice. Obiekt ten to część dawnego centrum przemysłowego powstałego na obrzeżach Wrocławia na początku XX wieku. Na pobliski targ najłatwiej dojechać samochodem, jednak w dni otwarcia straganów trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe. Najwygodniejsza będzie więc podróż pociągiem z Wrocławia Głównego do pobliskiej stacji Wrocław Sołtysowice.

Na pchlim targu koło Młyna Sułkowice od  samego rana można kupić świeże pieczywo, ryby i inne produkty spożywcze. Później pojawiają się kolejni handlarze, sprzedający najróżniejsze produkty: ubrania, buty, biżuterię, meble, porcelanę i inne dekoracje, akcesoria ogrodnicze, zabawki, a nawet sprzęt AGD.

Targ pod Młynem powinni odwiedzić miłośnicy staroci. Na stołach sprzedawców znajdują się bowiem zabytkowe drobiazgi, koronkowe obrusy i firany czy stare książki.

Targ czynny: w każdą niedzielę od 5:00 do 16:00.

Ekobazar – miejsce dla zdrowia

Ekobazar mieści się na tyłach zakładów przemysłowych i hurtowni przy ulicy Tęczowej. Jest to jedno z najnowszych miejsc oferujących świeżą żywność – został otwarty w sierpniu 2016 roku.

Na Ekobazarze najważniejsza jest zdrowa żywność. Dlatego też wszyscy kupcy sprzedający w tym miejscu muszą posiadać certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Na odwiedzających czekają więc same najlepsze i najzdrowsze smakołyki – bio mięso wieprzowe i wołowe, ekologicznie uprawiane pieczarki, pełnoziarniste chleby i bułki czy jajka od kur z wolnego wybiegu. Oprócz produktów spożywczych znajdują się tu również kosmetyki naturalne przygotowywane na bazie ekstraktów z roślin, bez sztucznych dodatków.

Ekobazar cieszy się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród turystów, którzy przybywają do miasta na weekendowe wypady. Chcesz być jednym z nich i tak jak reszta poznać smaki ekologicznych, regionalnych produktów? Zarezerwuj nocleg w jednym z hoteli we Wrocławiu..  AccorHotels oferuje komfortowe zakwaterowanie blisko centrum miasta.

Targ czynny: w każdą sobotę od godziny 8:00 do 16:00.

Dworzec Świebodzki, Młyn Sułkowice i Ekobazar to jedne z najbardziej rozpoznawalnych targowisk w mieście. Jeśli chcesz odwiedzić pozostałe, zajrzyj na oficjalną stronę Wrocławia. Tam znajdziesz spis miejsc, w których zaopatrzysz się w nietypowe pamiątki lub regionalną żywność.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Poprzedni artykułZupa krem z brokułów z prażonymi migdałami
Następny artykułSernik biało – czarny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta Walter - Urych
Dana - Jawagabunda. Zapraszam Was do bloga z dojrzałym spojrzeniem na świat, w którym będziemy wspólnie smakować życie ( dosłownie i w przenośni) i odkrywać w sobie zainteresowania. To blog dla nas - którzy mimo posiadania wielu lat - nadal z pasją idą przez siebie.