kartka z widokami z Polski

Podróże Polska

Gdzie na długi weekend w Polsce? Spośród 9 propozycji wybierzesz dla siebie!

Danuta Walter - Urych Danuta Walter - Urych 21 kwietnia 2023

Długi weekend to czas, który wiele osób wykorzystuje na krótki wypoczynek.

Wcale nie musimy jechać na majówkę czy inny długi weekend czy za granicę, można także spędzić ciekawie i zdrowo czas w Polsce, często w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Spis treści

Długi weekend w Polsce. Czy może być ciekawie?

Jednym z pomysłów na majówkę lub inny długi weekend jest wypad za miasto, do lasu lub nad jezioro. Polska ma wiele pięknych miejsc, w których można odpocząć na łonie natury. Można wybrać się na wędrówkę po lasach, na rowerową przejażdżkę lub na spływ kajakowy. To wszystko pozwoli na relaks i zdrowy wypoczynek.

Zobacz na moje mikropodróże. To mój ulubiony sposób spędzania majówki – niezależnie w którym regionie Polski mieszkasz, znajdziesz w tym artykule pomysł dla siebie.

Jak organizować mikropodróże? Niezapomniane podróże blisko domu

Długi weekend w górach

W Polsce mamy wiele malowniczych miejsc, które są idealne na wycieczki górskie. Można wybrać się na trekking w Tatrach, Bieszczadach lub Karkonoszach lub po prostu na spacer  szlakiem turystycznym.

Zobacz trasy turystyczne w kultowych Bieszczadach, ale także bardzo urocze, a nie tak oblegane trasy w Karkonoszach i Beskidach.

Tarnica: szlaki, dojazd, parking. Najkrótsza trasa na szczyt

Bądź na szczycie – Skrzyczne. Piechotą lub kolejką

Innym pomysłem na długi weekend jest wyjazd do uzdrowiska, na baseny termalne lub do hotelu SPA. Polska ma wiele uzdrowisk, w których można skorzystać z bogatej oferty spa i wellness, a także zrelaksować się w przyrodzie. Baseny termalne są również coraz popularniejsze w Polsce i stanowią świetne miejsce na odpoczynek i relaks.

Zobacz zestawienie hoteli SPA na majówkę zlokalizowanych w całej Polsce.

Najlepsze hotele SPA w Polsce. Miejsca z klimatem

Długi weekend rowerem

Mam nadzieję, że pogoda dopisze i długi weekend na rowerze też będzie możliwy. Zobacz moje osobiście przetestowane trasy rowerowe w Polsce na jednodniową wycieczkę.

Możesz oczywiście przedłużyć pobyt, zatrzymując sia na przykład na nocleg w pałacu lub na nocleg w zamku. To będzie dodatkowa atrakcja, tym bardziej, że często dla gości hotelowych w pałacach i zamkach organizowane są dodatkowe atrakcje i zwiedzania. Wiem coś o tym, ale szczegółów nie zdradzam – niech i dla Ciebie będzie to niespodzianką.

Czar Dolnego Śląska. Dolina Pałaców i Ogrodów rowerem

Kolej na rower. Unikalna (nie lada) ścieżka rowerowa na Opolszczyźnie

Velo Poprad. Rowerem wzdłuż doliny Popradu

Odwiedź zamek Książ podczas długiego weekendu

I ostatnia moja propozycja, to otoczony przyrodą, piękny o każdej porze, naszpikowany historiami i opowieściami, będący w posiadaniu (niegdyś) jednego z najbogatszych europejskich rodów roku zamek Książ – z największych atrakcji na Dolnym Śląsku.

Zamek Książ. Co warto zobaczyć w zamku Książ?

Długi weekend nocleg – także last minut

Tak jak wspomniałam wyżej jeśli lubisz wypoczywać blisko swojego miejsca zamieszkania to idealne będą dla ciebie mikro podróże.

Jeżeli natomiast masz ochotę spędzić noc w zamku, hotelu lub pensjonacie podczas długiego weekendu to na pewno znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego wpisując miejsce pobytu w poniższą wyszukiwarkę.Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments