Gdzie na długi weekend w Polsce? Spośród 9 propozycji wybierzesz dla siebie!

0
0
kartka z widokami z Polski
Gdzie wyjechać na długi weekend w Polsce?

Długi weekend to czas, który wiele osób wykorzystuje na krótki wypoczynek.

Wcale nie musimy jechać na majówkę czy inny długi weekend czy za granicę, można także spędzić ciekawie i zdrowo czas w Polsce, często w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Majówka Polska czy może być ciekawie?

Jednym z pomysłów na majówkę lub inny długi weekend jest wypad za miasto, do lasu lub nad jezioro. Polska ma wiele pięknych miejsc, w których można odpocząć na łonie natury. Można wybrać się na wędrówkę po lasach, na rowerową przejażdżkę lub na spływ kajakowy. To wszystko pozwoli na relaks i zdrowy wypoczynek.

Zobacz na moje mikropodróże. To mój ulubiony sposób spędzania majówki – niezależnie w którym regionie Polski mieszkasz, znajdziesz w tym artykule pomysł dla siebie.

Jak organizować mikropodróże? Niezapomniane podróże blisko domu

Długi weekend w górach

W Polsce mamy wiele malowniczych miejsc, które są idealne na wycieczki górskie. Można wybrać się na trekking w Tatrach, Bieszczadach lub Karkonoszach lub po prostu na spacer  szlakiem turystycznym.

Zobacz trasy turystyczne w kultowych Bieszczadach, ale także bardzo urocze, a nie tak oblegane trasy w Karkonoszach i Beskidach.

Tarnica: szlaki, dojazd, parking. Najkrótsza trasa na szczyt

Bądź na szczycie – Skrzyczne. Piechotą lub kolejką

Innym pomysłem na długi weekend jest wyjazd do uzdrowiska, na baseny termalne lub do hotelu SPA. Polska ma wiele uzdrowisk, w których można skorzystać z bogatej oferty spa i wellness, a także zrelaksować się w przyrodzie. Baseny termalne są również coraz popularniejsze w Polsce i stanowią świetne miejsce na odpoczynek i relaks.

Zobacz zestawienie hoteli SPA na majówkę zlokalizowanych w całej Polsce.

Najlepsze hotele SPA w Polsce. Miejsca z klimatem

Długi weekend rowerem

Mam nadzieję, że pogoda dopisze i długi weekend na rowerze też będzie możliwy. Zobacz moje osobiście przetestowane trasy rowerowe w Polsce na jednodniową wycieczkę.

Możesz oczywiście przedłużyć pobyt, zatrzymując sia na przykład na nocleg w pałacu lub na nocleg w zamku. To będzie dodatkowa atrakcja, tym bardziej, że często dla gości hotelowych w pałacach i zamkach organizowane są dodatkowe atrakcje i zwiedzania. Wiem coś o tym, ale szczegółów nie zdradzam – niech i dla Ciebie będzie to niespodzianką.

Czar Dolnego Śląska. Dolina Pałaców i Ogrodów rowerem

Kolej na rower. Unikalna (nie lada) ścieżka rowerowa na Opolszczyźnie

Velo Poprad. Rowerem wzdłuż doliny Popradu

Odwiedź zamek Książ podczas długiego weekendu

I ostatnia moja propozycja, to otoczony przyrodą, piękny o każdej porze, naszpikowany historiami i opowieściami, będący w posiadaniu (niegdyś) jednego z najbogatszych europejskich rodów roku zamek Książ – z największych atrakcji na Dolnym Śląsku.

Zamek Książ. Co warto zobaczyć w zamku Książ?

Długi weekend nocleg – także last minut

Tak jak wspomniałam wyżej jeśli lubisz wypoczywać blisko swojego miejsca zamieszkania to idealne będą dla ciebie mikro podróże.

Jeżeli natomiast masz ochotę spędzić noc w zamku, hotelu lub pensjonacie podczas długiego weekendu to na pewno znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego wpisując miejsce pobytu w poniższą wyszukiwarkę.Booking.com


Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!