Wycieczka do Pragi śladami Franza Kafki

0
527
muzeum franza kafki

Choć Franz Kafka był pisarzem niemieckojęzycznym, niemal całe jego życie było związane z czeską Pragą. Nic więc dziwnego, że w jego utworach to miasto pojawia się wielokrotnie. Wielbiciele Kafki mogą więc zobaczyć, gdzie mieszkał i tworzył znany pisarz, podziwiać opisane przez niego budynki i odwiedzić poświęcone mu muzeum.

Złota Uliczka, Katedra w Pradze czy Muzeum Franza Kafki to tylko niektóre  z wielu miejsc związanych z pisarzem, dlatego warto zaplanować zwiedzanie miasta śladami autora „Procesu”. Oto kilka miejsc związanych z życiem i twórczością Franza Kafki.

Złota Uliczka

W dzielnicy Hradczany na terenie zamku praskiego – przy Złotej Uliczce – znajduje się dom numer 22. Należał on do siostry Franza Kafki. To właśnie w tym miejscu, gdy pisarz mieszkał z siostrą, powstało wiele jego dzieł.

Do końca II wojny światowej małe kolorowe domy przy ulicy Zlatnickiej były zamieszkiwane, później zamieniono je w obiekt turystyczny, pełny butików, galerii i wystaw. Zwiedzanie Złotej Uliczki jest płatne (i połączone ze zwiedzaniem  Praskiego Zamku) – do wyboru są dwie trasy: długa za ok. 350 czeskich koron oraz krótka za ok. 250 czeskich koron.

Muzeum Franza Kafki

Muzeum działające od 2005 roku gromadzi fotografie, trójwymiarowe instalacje, manuskrypty, korespondencję i szkice związane z Franzem Kafką. Znajdziesz tam także rękopisy artysty i poznasz poszczególne wydarzenia z jego życia.

Wejście z biletem normalnym to cena 200 czeskich koron. Miłośnicy twórczości Kafki z pewnością ucieszą się też z możliwości zakupienia pamiątek związanych z pisarzem.

Katedra w Pradze

Katedra św. Wita to obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy Czech. Pełna majestatu i mroku świątynia obejmuje aż 22 kaplice. Zwróć szczególną uwagę na kaplicę św. Wacława z umieszczonymi w niej malowidłami i rzeźbą św. Wacława oraz na witraż autorstwa Alfonsa Muchy.

Właśnie ta katedra została najprawdopodobniej opisana w „Procesie” Kafki. Bilet wstępu do budynku jest płatny, ale obejmuje także zwiedzanie innych obiektów na Hradczanach. Sprawdź ofertę AccorHotels i wybierz jeden z oferowanych przez sieć hoteli. Praga zapewni Ci bowiem moc atrakcji, po których warto zafundować sobie komfortowy wypoczynek.

Chotkovy Sady

To park miejski przylegający do Praskiego Zamku, założony w pierwszej połowie XIX wieku. Tutaj Franz Kafka spacerował w poszukiwaniu spokoju i inspiracji. Jest to najstarszy praski park, w którym można spotkać ponad 55 gatunków drzew.

Wzgórze Petrin

Na ponad 300-metrowe wzgórze można dostać się kolejką linowo-terenową lub pieszo. Na szczycie czeka jeszcze… 299 schodów na budowlę, która jest kopią wieży Eiffla. Warto jednak trochę się zmęczyć, aby podziwiać stąd przepiękną panoramę miasta. Na wzgórzu przyjezdni mogą odwiedzić także Labirynt Luster. Wzgórze Petrin występuje zaś w najstarszych opowiadaniach Kafki.

Wielbiciele twórczości pisarza na pewno docenią stolicę Czech. Praga to miejsce pełne tajemnic i wyjątkowego  uroku, kryjące w sobie niecodzienne historie. Nie zastanawiaj się długo – przejrzyj ofertę AccorHotels, zarezerwuj pobyt w jednym z hoteli i zwiedź Pragę!

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!