Kierunek Rogoznica w Chorwacji – plaże i atrakcje Dalmacji

0
0
dom nad morzem i łódki w Rogoznicy
Rogoznica

Urokliwa Rogoznica położona pomiędzy Szybenikiem a Trogirem oferuje dla każdego spragnionego wypoczynku liczne plaże i krystalicznie czyste, turkusowe morze.

Malownicze zatoczki, urokliwe plaże, restauracje z pysznym jedzeniem i widokiem na malowniczy Adriatyk w tle rogoznickiej – małej, ale urokliwej – starówki. Rogoznica to jedno z najbardziej pożądanych miejsc w ostatnich latach na wakacje w Chorwacji.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Chorwacja Rogoznica atrakcje

Zupełnie przypadkiem trafiłam do Rogoźnicy (celowo napisałam w ten sposób nazwę miasta, bo my Polacy tak mówimy i piszemy przez „ź”, podczas gdy prawidłowa nazwa to Rogoznica) i tak mnie zachwyciło nie tylko miejsce nad samym brzegiem, w którym zamieszkałam, ale urokliwa oraz melancholijnie nastrajająca – po sezonie – Rogoznica, że zawitałam do niej powtórnie w kolejnym roku.

W sezonie Rogoznica tętni życiem, natomiast poza sezonem staje się miejscem dla tych, którzy uwielbiają kontemplować chorwackie klimaty w większym spokoju. Jak dla mnie to cudowne miejsce na wiosenne lub jesienne wakacje w Chorwacji.

stare miasteczko położone nad brzegiem morza
Widok na Rogoznicę z góry nad marina

Gdzie leży Rogoznica?

Rogoznica położona jest na wybrzeżu, w sercu Dalmacji. Zarówno miasto, jak i najbardziej spokojna przystań dla jachtów – Marina Frapa – leżą w zatoce i chronione są od wiatru przez otaczające je góry.

Liczne, mega malownicze plaże (zarówno żwirowe z łagodnym zejściem do morza, jak i -typowe dla Chorwacji – betonowe wylewki na skałach) oraz krystalicznie czysty, przejrzysty, zaskakujący kolorami turkusu i niebieskości Adriatyk zachęcają do spędzenie wakacji w Rogoznicy.

Jadąc drogą numer 8 od strony Splitu czy Szybenika zobaczymy sporą, zwartą zabudowę. To domy i wille do wynajęcia zapełniające się w sezonie turystami, kiedy to spokojna, zamieszkała przez około 2000 mieszkańców Rogoznica robi się pełną gwaru miejscowością.

Podobno uwielbianą przez turystów z Polski. I tak chyba jest, bo nawet po sezonie głównym obcym językiem słyszanym wokół jest właśnie polski.

W zasadzie to moje pierwsze wakacje na lądzie (nie licząc krótkich pobytów na zwiedzanie Dubrownika, Splitu, Sibenia, Omisu, Trogiru, wodospadów Krk czy Plitwickich Jezior) w Chorwacji, bo zwykle jeżdżę na wyspy.

I jak jest? Cudownie! Udało mi się znaleźć rewelacyjne miejsce na nocleg: 30 kroków od morza, z prywatną plażą, w odległości 240 kroków od knajpki nad morzem (poranna kawa i wieczorne posiłki), 2 km od centrum Rogoźnicy (rowerem kilka minut) i z obwoźnym sklepem przyjeżdżającym codziennie pomiędzy 8.00 a 9.00 rano. Mój raj na ziemi znalazłam tutaj w spokojnej Lozicy – dzielnicy Rogoźnicy.

Zerknij na mój apartament przy morzu w Rogoznicy na poniższych fotkach. Kliknij na  Rogoznica Lozica apartamenty, a będziesz mógł go zobaczyć i zarezerwować.

stół nakryty do śniadania z widokiem na morze
Na tarasie domu nad brzegiem morza w Rogoznicy – śniadanie

W centrum Rogoznicy

Mała wysepka połączona z lądem wąskim nasypem to historyczne centrum Rogoźnicy. Z kamiennymi, starymi domami. Wąskimi uliczkami. Kamiennymi chodnikami wydeptanymi na przestrzeni wieków przez tysiące, ba, a zapewne nawet miliony stóp. 

Rogoznica historia. Pierwsi osadnicy przybyli na maleńką wysepkę pod koniec XV wieku, kiedy to przenieśli się z lądu, uciekając przed inwazją wojsk tureckich. Kiedy nastały spokojniejsze czasy mieszkańcy, dla ułatwienia sobie życia, rozpoczęli sukcesywne zasypywanie około 200 metrowego odcinka pomiędzy wyspą a lądem, aby utworzyć bród do komunikacji.

Dopiero od 1912 roku połączono wyspę na stałe z lądem drogą, po której dzisiaj wjeżdżamy do serca Rogoznicy.

W zasadzie jeśli nie mieszkamy w starym centrum Rogoznicy to nie ma sensu jechać tam samochodem. Po pierwsze mało miejsca i miejsc parkingowych, a po drugie po co jechać samochodem, jeśli można rozkoszować się pięknem i spokojem spacerując wzdłuż morza. Mając z jednej strony wyspy wille i morze, a z drugiej jachty, łódki, restauracje i kawiarnie ze znakomitą kawą i pysznym jedzeniem.

czerwone krzesło nad morzem
Rogoznica zdjęcie! Gra kolorów 🙂
stare kamienne miasto nad morzem
Chorwacja Rogoznica Stare Miasto
wiszące pranie na sznurkach
Pranie na sznurkach dodaje koloru murom w Rogoznicy

Rogoznica co warto zobaczyć?

Wchodząc lub wjeżdżając na most ulicą Obala Kneza Domagoja dostaniemy się na wyspę. Po jednej stronie dawnej wysepki prowadzi promenada obsadzona palmami, z ławeczkami i miejscami do cumowania jachtów i małych łodzi rybackich.

Tutaj toczy się życie od samego rana. W otwartych od 7 rano kawiarniach miejscowi, turyści z kwater i żeglarze z jachtów witają spokojnie dzień z filiżanką kawą, kontemplując toczące się wolno poranne życie.

Uwielbiam to miejsce i moje poranne cappuccino.

To właśnie tutaj znajdują się najlepsze restauracje w Rogoznicy. W których nie tylko dobrze zjesz, ale poczujesz prawdziwy klimat Dalmacji. Kamienne domy i wąskie uliczki prowadzące na wzgórze wyspy i charakterystyczną sylwetkę kościoła górującego nad miasteczkiem będziesz mieć na wyciągniecie ręki.

Najlepsza restauracja w Rogoźnicy  – Konoba Maslina, którą znajdziesz na końcu nadmorskiego deptaku. Czynna jest od początku maja do października (w zależności od pogody), a wyróżnia ją nie tylko znakomite jedzenie, ale i wyjątkowo sympatyczna obsługa. W porze lunchu oferują zestawy (rybny lub mięsny) w bardzo dobrej cenie, a na koniec posiłku ugoszczą Cię alkoholowym „deserem”, czyli miejscowa nalewką. Wybór dań ułatwi Ci menu w języku polskim. I kelnerzy rozmawiający w naszym języku.

Gdzie jeszcze zjesz pyszny posiłek w nietypowym miejscu znajdziesz w artykule  Rogoznica gdzie zjeść.

Po tej stronie wyspy, czyli po zachodniej, zauroczysz się widokami na marinę Frapa, wpływające i wypływające jachty i katamarany, ale nie wykąpiesz się. Nie ma możliwości zejścia do morza ani opalania się.

Za to druga, wschodnia wyspa jest zupełnie inna. Tam nie znajdziesz restauracji, ale apartamenty, w których możesz zamieszkać. A także sporo – tak typowych dla chorwackiego wybrzeża – zakątków do kąpieli.

I dwie dość sporych rozmiarów kamienne plaże z łagodnym wejściem do morza. Idealna plaża dla dzieci w Rogoznicy. Całą wyspę można obejść lub objechać na rowerze. Polecam. Kilkanaście minut jazdy, a widoki cudowne!

Na drugą stronę wyspy można także przejść przez górę. Od strony restauracji wąskimi, klimatycznymi uliczkami, pełnymi zakamarków niczym z włoskiego filmu. Warto pójść – za znakami – do lawendowego labiryntu w Rogoznicy. Ciekawe miejsce z pięknymi widokami.

kobieta na szczycie kamiennego wzgórza
Jeden z punktów widokowych w Rogoznicy
kapliczka na tle morza
Kapliczka za mariną w Rogoznicy
łódka na morzu i sieci
Z tych kutrów kupisz świeże ryby w Rogoznicy

Marina Frapa w Rogoznicy

Na przeciw zachodniego brzegu Rogoznicy znajduje się Marina Frapa. Robiąca wrażenie położeniem, rozmachem, wielkością i jachtami w niej cumującymi. Marina ze wszystkich stron ochroniona jest od wiatru i dlatego też nosi miano jednego z najlepszych portów na Adriatyku. Z racji położenia i urody to duma Rogoznicy!

W marnie Frapa istnieje możliwość wyczarterowania łodzi lub jachtu, a wokół mariny powstało jakby drugie centrum miasta: z restauracjami ( w tym także modnym sushi barem), hotelami z basenami, gabinetami Spa i nocnymi klubami. W marinie Frapa dobrze odnajdą się osoby, które uwielbiają blichtr i „wypas” na wakacjach.

Do restauracji w marinie prowadzi ciekawy mostek poświęcony pokojowi na świecie, a mnie przywodzący na myśl weneckie zakątki.

Warto przejść się na spacer po marinie. Nie tylko dla podziwiania jachtów, ale i dla cudnej urody kamiennych plaż położonych na końcu mariny.

Zarezerwuj nocleg w Rogoznicy w marinie Frapa

most nad morzem
Most w marinie Frapa w Rogoznicy
jachty w Marinie
Jachty w Marinie Frapa w Rogoznica

Rogoznica Smocze Oko

Jezioro Oko Smoka (Zmajevo oko).

Fenomen przyrodniczy na półwyspie Gradina – tuż za mariną Frapa. Jezioro powstało wskutek zawalenia się jaskini. Wytworzona w ten sposób niecka została wypełniona wodą morską. Co jakiś czas woda w dolnych warstwach jeziora „gotuje się”, kiedy to siarczek wodoru z dolnych, pozbawionych życia warstw Smoczego Oka uwalnia się. Dzieje się tak co około 30 lat. A miejscowa legenda mówi, że to smok żyjący w głębinach zabija wszystkie żywe organizmy swoim okropnym oddechem.

Druga legenda zachęca do kąpieli w wodach jeziora. Tym, których nie przestraszy żyjący w głębinach smok gwarantuje miłość, wierność i szczęście. Aby tak się stało, zakochane pary muszą wspólnie zażyć kąpieli w Smoczym Oku.

W jeziorze można się kąpać mimo otaczających je klifów, bowiem znajduje się tu kilka miejsc, z których można wskoczyć do wody.

jezioro wśród skał
Rogoznica Smocze Oko-jezioro z legendą

Rogoznica lawendowy labirynt i inne atrakcje

 • Labirynt lawendowy na wyspie. Najpięknieszy w porze, kiedy kwitnie lawenda (czyli w lipcu), później ot, takie ciekawe miejsce z ładnym widokiem.
 • Punkt widokowy na półwyspie Gradina. Ścieżka prowadzi od brzegu w marinie Frapa lub  od jeziora Smocze Oko w górę. Kilkanaście minut spacerem, częściowo po skałach, a w nagrodę widoki z panoramą 360 stopni. Najpiękniejszy widok, który dosłownie zapiera dech w piersiach, jest o zachodzie słońca.
 • Kapliczka Kapelice Marije na końcu półwyspu Gradina. Piechotą lub na rowerze. Droga do niego prowadzi wzdłuż wybrzeża przez Marina Frapa. Oprócz kościółka znajduje się tutaj mała kapliczka i polowy ołtarz. W sąsiedztwie czerwona latarnia na wejściu do zatoki, sprzed której roztaczają się cudne widoki. To miejsce upodobały sobie świerszcze – grają jak szalone.
 • Blue bay plaża na półwyspie Gradina. Urokliwe i odludne miejsce. Sporo zacumowanych łodzi. Od strony lądu dość ostre zejście po kamieniach. Warto odwiedzić i spędzić tam kilka godzin.
 • Trasa piesza lub rowerowa do Zecevo – dzielnicy Rogoznicy. Urokliwa ścieżka prowadząca wzdłuż morza od mariny lub wcześniej od centrum Rogoznicy. Po drodze kilka restauracji i kawiarni, kamiennych plaż, urokliwych zatoczek do kąpieli i relaksu. Warto pójść lub pojechać rowerem aż do końca Zecevo, zaglądając po drodze do maleńkich zatoczek, a z góry zachwycając się widokami. To także cudne miejsce na romantyczne chwile z zachodem słońca. Ostatecznie można na górę w osadzie Zecevo podjechać samochodem. Z promenady prowadzącej do mariny trasę do Zecevo wskazuje kierunkowskaz „hotel Life”.
łódki na morzu
Rogoznica Chorwacja. Kolor morza prawdziwy
widok na miasto i port
Rogoznica widziana z góry półwyspu Gradina
kapliczka biała w lesie
Kapliczka Kapelice Marije w Rogoznicy z koncertem świerszczy w pakiecie

Rogoznica plaże

Za najładniejszą plażę powszechnie uznawana jest plaża Šepurina w Rogoznicy na zachodnim wybrzeżu. Dość duża jak na chorwackie plaże, z kamienną plażą, łatwym wejściem do wody, prysznicami i barami na plaży.

Ale równie ładne –  moim zdaniem – są położone nieopodal nieco mniejsze, a tym samym bardziej kameralne plaże. Również kamienne, ale położone w małych zatoczkach, często ocienione rosnącymi nad skałami sosnami.

Aby je odnaleźć trzeba iść – lub pojechać rowerem – ścieżką wzdłuż brzegu morza w kierunku Zečevo. W samym Zecevo także znajdziemy kilka małych, bardzo uroczych plaż.

Zwolennicy kamiennych plaż znajdą także bardzo ładne plaże za mariną Frapa. Trzeba przejść marinę idąc w kierunku kościółka.

Zarówno plaże za mariną jak i podobne na wschodnim wybrzeżu wyspy, na której położona jest stara Rogoznica, gwarantują nam nie tylko łatwe wejście do wody (te plaże w Rogoznicy są dla dzieci idealne), ale i znacznie bardziej spokojne, często zupełnie bez fal, morze niż plaże na zachodnim wybrzeżu.

plaża i łódki przy brzegu
Rogoznica jedna z dzikich plaż
łóżka na plaży nad brzegiem morza
Plaża hotelu Life czyli „na wypasie” w Rogoznicy
plaża i leżak
Mój leżak na mojej plaży w Rogoznica Zecevo

Najpiękniejsza plaża w Rogoznicy

Drugim rodzajem plaż w okolicy Rogoznicy są tak bardzo typowe dla chorwackiego wybrzeża dzikie plaże z wielkimi głazami lub kamieniami, na których w cieniu rosnących nieopodal drzew można w spokoju odpoczywać mając za sąsiadów skały. Takie miejsca znajdziesz także idąc w kierunku Zeceva.

I ostatni, najbardziej chyba popularny w całej Chorwacji rodzaj plaż, to mniejsze lub większe betonowe wylewki. W okolicy Rogoznicy są to raczej plamy betonu wlane pomiędzy skały, dzięki którym utworzono na całym wybrzeżu aż do Zeceva mnóstwo miejsc do wypoczynku, dodatkowo montując drabinki ułatwiające wejście do wody.

Najczęściej takie plaże są w pakiecie z wynajęciem apartamentu nad samym morzem lub nieopodal. Gospodarze stawiają także leżaki i parasole stwarzające wrażenie prywatnej plaży. I chociaż nie jest to prawnie uwarunkowane, to na takich plażach raczej nie szukają wypoczynku turyści spoza apartamentów.

Reasumując ten wątek. Wszystkie prywatne plaże w Chorwacji są nielegalne.
Chorwacja nie udziela koncesji na plaże. Ale zanim położysz się na takiej plaży pomyśl, czy nie warto poszukać ogólnodostępnej lub z wielkimi, naturalnymi kamieniami na których się położysz, zamiast wdawać się w słowne potyczki z innymi turystami i właścicielami pobliskich posesji.

Jeśli mieszkam w apartamentach przy morzu to i owszem, korzystam z oferty właścicieli. Jednak jeśli mój gospodarz nie oferuje mi takiego niby prywatnego kawałka plaża, to po prostu szukam w okolicy czegoś ładnego i spokojnego dla siebie.

I tak znalazłam najpiękniejszą plażę w Rogoznicy. Zaznaczyłam ją na poniższej mapie. Dojdziesz do niej idąc cały czas wzdłuż wybrzeża lub jadąc samochodem. Ostatni odcinek bardzo ostro w dół – uprzedzam. Ale i tak zachęcam do wędrówki – bo pięknie po prostu.

plaża
Klimatyczne plaże w Rogoznica – Zecevo
sosna na skałach nad morzem
Rogoznica – moja prywatna plaża :). Najpiękniejsza plaża w Rogoznicy
posiłek nad morzem
Lunch na mojej plaży w Rogoznicy
plaża z kamykami w Chorwacji
Inna najpiękniejsza plaża w Rogoznicy 🙂

Rogoznica i okolice atrakcje

Przebywając na wakacjach w Rogoznicy warto podjechać do bardzo urokliwego Primostenu. Na kolację, kawę lub na spacer. Zarówno widok z góry na Primosten jest bardzo ładny, jak i spacer wokół starej zabudowy miasteczka i jego wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Zachęcam, aby zatrzymać się przy drodze pomiędzy Rogoznicą, a Primistenem aby podziwiać miasto z góry. Obłędnie wygląda w ciepłych promieniach zachodzącego słońca.

Trzy maleńkie i bardzo urokliwe osady leżące nieopodal Rogoznicy również są warte odwiedzenia.

 • Razanj (Ražanj). Spokojna osada z zabudową wchodzącą niemal do morza i kilkoma dobrymi restauracjami w centrum. Warto podejść (około pół godziny spacerkiem) na koniec półwyspu do Punta Planka kamienistą ścieżką. Niepozorne miejsce z kościółkiem z XVIII wieku i spektakularnym widokiem zachodzącego słońca.Po jednej stronie spokojne morze, a po drugiej wzburzone wody rozbijające się o skały – tak tutaj jest.
 • Kanica. Mała osada na półwyspie z oszałamiająco piękną plażą. Długa, łukowata z bielutkimi kamieniami w wodzie i na brzegu. Z ładnymi willami z apartamentami do wynajęcia przy morzu.
 • Vinišće. Spokojna, rybacka wioska (na stałe mieszka w niej około 200 osób). Domy rozłożone są wokół sporej zatoki. Krystalicznie czysta woda, łatwe wejście do morza, kilka restauracji, 2 sklepy, piekarnia, stragan warzywny i możliwość kupienia rano świeżych ryb z połowu sprawiły, że kilka lat temu spędziłam w Vinisce super wakacje mieszkając w apartamencie z widokiem na morze.

Ponadto Rogoznica to świetna baza wypadowa do zwiedzania regionu. Niedaleko leży urokliwy Szybenik (około 40 km), Trogir (25 km) Split (nieco ponad 50 km), a do Parku Narodowego Krka jest stąd niewiele ponad 40 kilometrów.

drzewo oliwne
Drzewa oliwne symbol Rogoznicy i okolic

Rogoznica rowerem

Wzdłuż brzegi Adriatyku w kierunku dzielnicy Zecevo można jechać rowerem najpierw nad samym morzem, później nieco, a właściwie dość sporo w górę :), aż do końca półwyspu. Piękna trasa z niesamowitymi widokami i możliwością kąpieli w zatoczkach.

Na rowerze objedziesz także całą wyspę, na której leży Rogoznica, zwiedzisz marinę i jej okolice, skoczysz rano do sklepiku na zakupy lub na ulubioną plażę.

Jeśli nie masz swojego roweru możesz wypożyczyć rower w wypożyczalni rowerów w Rogoznicy tuż obok ronda. Tam możesz także zarezerwować apartament w Rogoznicy, w którym spędzisz wakacje.

Poza tym w regionie Rogoznica – Primosten wyznaczone są trasy rowerowe. Dobrze oznaczone tabliczkami z zaznaczonym poziomem trudności.

Musisz pamiętać, że Chorwacja jest wyjątkowa na rower. Odjeżdżając nawet kawałek od morza z reguły zaczyna się wspinaczka. Różnica jest w stromiźnie: większej lub mniejszej. Zdecydowana większość rowerzystów korzysta z rowerów elektrycznych. Ja, póki co, jeżdżę jeszcze na mojej ukochanej Julliet – zwykłym rowerze.

kobieta stoi przy rowerze nad brzegiem morza
Rogoznica rowerem

Trasa rowerowa z oszałamiającym widokiem

Trasa rowerowa z Rogoznicy do Primošten Burnji przez Supljak. Piękna, ale cały czas pod górkę. Moje tempo to około 5 km/h. Za to z powrotem – bez pedałowania – rower rozpędza się do 50 km/h. To już wiesz jaka to droga, nieprawdaż?

Jedziesz cały czas asfaltową drogą, wzdłuż niekończących się gajów oliwnych, w których jak oszalałe grają cykady. Z rzadka mijają Cię samochody, częściej z cichym szmerem rowerzyści na elektrycznych rowerach.

W tym regionie rośnie lokalna odmiana winorośli, z której produkuje się znakomite wino Babic. Możesz go spróbować bezpośrednio w winnicy Prgin lub w klimatycznych gospodach mieszczących się w wiekowych, kamiennych gospodarstwach.

W artykule Rogoznica informacje podaję dokładne namiary na restauracje z tradycyjnymi, chorwackimi daniami i na winnice w sercu gór.

Trasa z Rogoznicy do Primošten Burnji z małym wyskokiem w bok do winnicy to około 30 km.

Klikając w link Trasy rowerowe Chorwacja przeniesiesz się na chorwacką stronę z trasami rowerowymi w Rogoznicy, Primosten i okolicy.

kobieta na rowerze, w dole morze
Trasa rowerowa z Rogoznicy do Primosten

Rogoznica market

W Rogoznicy nie będzie żadnych problemów ze zrobieniem zakupów. Kilka sklepów i market otwarte są przez cały tydzień (także w niedziele). Podobnie jak piekarnie, w których od 6.00 rano do późnych godzin wieczornych kupisz świeże pieczywo i słodkości.

Targ warzywny (przed mostem po lewej stronie) czynny jest codziennie od rana do wieczora. W godzinach porannych czynny jest także targ rybny Rogoznica, na którym świeże owoce morza i ryby.

Także świeżą doradę, okonia morskiego, kalmary i krewetki kupisz w wiosce Zecevo w hodowli ryb Klismar ribogojilište Zečevo. Dojedziesz tam samochodem w kilka minut z centrum Rogoznicy, albo rowerem. Droga wąska, zniszczona i ostro w dół na ostatnim odcinku.

Na osiedlach poza miastem przez cały sezon jeżdżą samochody „obwoźne piekarnie”. Musisz zapytać o nie swoich gospodarzy. U mnie taki „ruchomy sklep” był codzienne około 8.30 tuż za płotem. Czyli w pidżamie po ciepły chlebek! Tak możesz rozpocząć wakacyjny dzień.

ryby wystawione do sprzedaży
Kupisz na targu rybnym e Rogoznicy
owoce w
Rzadko spotykana roślina chorwacka Głożyna pospolita rośnie w Rogoźnicy

Rogoznica noclegi blisko plaży: apartamenty, wille i hotele

W zależności od możliwości finansowych i ulubionego sposoby spędzania wakacji w Chorwacji znajdziesz mnóstwo możliwości zakwaterowania w Rogoznicy.

 • Apartamenty Rora – położony nad samym morzem, z plażą „przynależną” do apartamentu. Z leżakami oraz stołem z krzesłami na plaży ocienionej sporą sosną.  Apartamenty o powierzchni ponad 60 mkw. Wszystkie apartamenty z widokiem na morze. Do dyspozycji także grill. Apartamenty znajdują się w odległości około 1,5 km od centrum Rogoznicy, w spokojnym i klimatycznym miejscu. Bezpłatne wifi, parking na ogrodzonym podwórku i przyjeżdżająca (pod dom) co rano przewoźna piekarnia. Do restauracji Punta Rogoznica położonej nad samym morzem, w której wypijesz poranną kawę i zjesz kolację, tylko 240 kroków. Miejsce, w którym spędziłam cudowne wakacje.
 • Animare Villas – luksusowe domy do wynajęcia położone nad samym morzem z prywatną plażą. Nowoczesny wystrój i komfortowy wypoczynek. Basen infinity, sauna i mini-siłownia. Widok z łóżka wprost na morze.
 • Villa Bilicapartamenty z basenem, tarasem do opalania i leżakami z widokiem na morze, położona w osadzie Ražanj.
 • Marina Frapa Resort Rogoznica – komfortowe i dobrze wyposażone pokoje.Wysoki standard ośrodka. Na miejscu basen, zabiegi Spa, restauracje. Blisko do centrym Rogoznicy.
 • House Panorama. Butikowy hotel z basenem położony tuż nad brzegiem w spokojnym i bardzo urokliwym miejscu. Możesz w nim także zamieszkać po sezonie, kiedy to większość apartamentów jest pozamykana.

To tylko kilka przykładów noclegów w Rogoznicy. Jeśli lubisz spędzać wakacje w Chorwacji w spokojnym miejscu w pobliżu morza lub nad jego brzegiem zobacz na te apartamenty w Rogoznicy.

W dzielnicy Zecevo jest spokojnie, klimatycznie, pięknie. Blisko centrum Rogoznicy. I natura daje darmowe, niesamowite spektakle o zachodzie!

Na tarasie domu nad brzegiem morza w Rogoznicy – poranek
oświetlone morze i drzewa
To samo miejsce wieczorem przy pełni księżyca
domy nad morzem
Rogoznica noclegi blisko plaży w domu do wynajęcia

Chcesz odkryć najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? 

Przy planowaniu wyjazdu do Chorwacji na pewno przyda Ci się lista rzeczy koniecznych do zabrania, którą znajdziesz Tutaj i przewodnik po chorwackim jedzeniu Z czego słynie Chorwacja jedzenie?


Szukasz w Rogoznicy noclegu w innym miejscu lub w okolicy?

Wpisz w poniższą wyszukiwarkę miejsce w którym chcesz zamieszkać, a otrzymasz sporo możliwości noclegu.


Booking.com

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!