samochód terenowy z ludźmi

2018 Podróże Świat Turcja

Jeep Safari w Turcji. Przygoda życia poza utartym szlakiem

Danuta Walter - Urych Danuta Walter - Urych 12 listopada 2018

Jeep Safari Turcja, wyprawa w góry Taurus, to pełna wrażeń eskapada dla miłośników przyrody i natury. I nieco adrenaliny na odcinku off road.

Spis treści

Jeep Safari w Turcji

Wyjazd w kilka samochodów w teren. Najpierw leniwie, ulicami miasta do miejsca zbiórki na stacji benzynowej, skąd kawalkada samochodów wyruszyła w góry.

Początek trasy spokojny, później zaczęły się „atrakcje wodne”, gdy przejechaliśmy pod statkiem, z którego lała się na nas woda, a potem to już poszłoooo!

Góry, wertepy, przechyły i przechyły! I walka pomiędzy samochodami na butle z wodą. Po drodze zwiedzanie jaskini Dim Cavern ( dla chętnych), odwiedziny w chacie, w której tureckie kobiety pieką placki Gözleme i wizyta w małym meczecie.

Ale ponad wszystko krajobrazy! Tak pięknie, że nie wiadomo w którą stronę kierować wzrok:na góry, czy na pojawiający się co rusz, leżący w dolinie, połyskujący turkusowo zalew, a właściwie sztuczne, zaporowe jezioro Dim Baraji.

A to wszystko w czasie szalonej zabawy – przeniosłam się do czasów dzieciństwa, a od śmiechu bolały nas brzuchy.

Jeep safari ludzie leją się wodą
Nawet woda szaleje kręcąc kółka na Jeep Safari
jeep safari
Pierwsza wodna „przeszkoda” na jeep safari

Taką miałam ekipę na pokładzie „mojego” jeepa: Marta, Natalka, Mateusz i dwóch Wiesławów. Do tego prowadzący imprezę i jednocześnie filmujący Asim – zagrzewający do wodnej walki, wiszący niemal na oknie jeepa – najczęściej podróżował naszym, wesołym jeepem.­☺☺☺☺☺☺

Czy warto wybrać się na Jeep Safari w górach Turcji?

Na koniec zabawy lunch. Nie tylko w pięknym miejscu, ale i w takiej oprawie, jak najbardziej lubię. Czyli marzenie każdego, kto po posiłku czuje spadek energii i wielką chęć do chwilowego chociaż relaksu.

Restauracja nad rzeką Dim Çayı, z cudownym szumem płynącej wody i widokami, a nade wszystko z leżakami i innymi miejscami do bardzo nieaktywnego wypoczynku.

Wierzcie, nie chce się ruszać dalej!

Dla kogo taka wycieczka? Praktycznie dla każdego, nawet dla walczących z lękami przestrzeni, jak to jest w moim przypadku. Dzieci bawiły się równie dobrze, jak dorośli. A może właściwiej byłoby powiedzieć, że to dorośli bawili się jak dzieci :)? Cała zabawa trwa kilka godzin, w cenie jest lunch.

Kto organizuje Jeep Safari? Wykupiliśmy ofertę w polskim biurze podróży Metin Tour w Alanya w cenie 19 € od osoby. Praktycznie każde biuro posiada w swojej ofercie taką lub podobną ofertę Jeep Safari, różnią się jedynie ceną i trasą przejazdu. Byliśmy zadowoleni z organizacji wycieczki, tym bardziej, że nie była to nasza jedyna wycieczka z tego biura. Spokojnie dogadacie się w języku polskim, bo biuro prowadzi polsko – tureckie małżeństwo. W ofercie posiadają wiele ofert podobnych lub takich samych jak u dużych operatorów, a w niższych cenach. Polecam.

Miejsce lunchu i wypoczynku. Restauracja nad rzeką Dim Çayı. Tak zimną, że po kilku chwilach czułam, jakby ktoś wbijał mi milion igiełek. Ale jak to lubię – temperatura niemal doskonała do morsowania.

restauracja na rzece
Ochłoda nad rzeką po Jeep Safari

Fotografie na Jeep Safari. Jak uchwycić niezapomniane widoki?

Żadne zdjęcia nie pokażą emocji, które przeżyliśmy w czasie naszego Jeep Safari. Zobaczcie jednak jaka to fajna zabawa! I widoki.

Moim zdaniem warto wybrać się na wycieczkę jeepami w Turcji.

Jeep safari ludzie leją się wodą
Armatki wodne z naszego wozu
widoki w górach
Widoki podczas Jeep Safari w górach Turcji
minaret widoczny zza wzgórza
Wioska na drodze Jeep Safari
zapora wśród gór z turkusową wodą
Zapora widoczna z góry podczas Jeep Safari
kobieta w samochodzie terenowym
Dowód uczestnictwa Wagabundy w Jeep Safari

Bezpieczeństwo na Jeep Safari

Z przymrużeniem oka ten akapit. Albowiem…

Albowiem nic złego nie mogło się nam stać, bowiem chroniło nas „Perskie Oko” zawieszone pod przednim lusterkiem w samochodzie.

A co to takiego i dlaczego jest tak ważne, przeczytasz w moim artykule o Oku Proroka.

Turcja gdzie na wakacje?

Jeśli szukasz miejsca na ciekawe wakacje w Turcji do zerknij do Side, zobacz co czeka na Ciebie w Bodrum i odwiedź urokliwe miasto Antalya.

Teraz tylko znajdź hotel w Turcji, w którym zatrzymasz się na wakacje.

 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments